Me olemme väsyneet siihen että naisasialiike valehtelee miesten ansaitsevan samasta työstä enemmän.
Me olemme väsyneet siihen että huoltajuuskiistoissa lapsi lähes poikkeuksetta jää naiselle.
Me olemme väsyneet siihen että me miehet joudumme töissä korjaamaan ne sotkut jotka wannabe-uranaiset aiheuttavat asiakassuhteille.
Me olemme väsyneet siihen että biologiaan vedoten meidät miehet syyllistetään kaikkea liikkuvaa himoitseviksi sonneiksi vaikka jokainen voi nähdä että Helsingin yöelämässä pettäminen ei ole miesten yksinoikeus.
Me olemme väsyneet siihen että kun naiset puolustavat sukupuolensa oikeuksia, he ovat vain tiedostavia post-moderneja naisia, mutta kun miehet tekevät samoin he ovat ahdasmielisiä juntti-idiootteja.
Me olemme väsyneet siihen että kun olemme rakentaneet talon (töitten jälkeen) niin nainen naputtaa rumista kulmalistoista.
me olemme väsyneet siihen että kun miehet tekevät asiakkkaan kanssa miljoonakaupat niin naiset naputtavat lapsellisesta kielenkäytöstä kahvihuoneessa.
...ja silti me edelleen jaksamme vielä laulaa "ethän koskaan lähde pois".
Miehet! nyt meidän on aika ryhdistäytyä. Tämä peli ei vetele.
On aika alkaa puolustaa miesten oikeuksia! VELJEÄ EI JÄTETÄ!
Miesliike, NYT
pulppi
5
670
Vastaukset
- Jep.
Perustakaahan sorretut miespolot nyt vaikka Miesasialiitto (M)UNIONI. Naiset nyt vain jyräävät. Johan patriarkaalinen yhteiskunta onkin toiminut 10000 v. sorron puolesta, joten eikö jo olekin vahvojen naisten aika?
- miesssssssssss
Missä perustava kokous, tulen mukaan vaikka 1000 km:n päähän !!!
Ehdottomasti hyvä ja tarpeellinen esitys.
Aletaan toimeen vaan. - Ei puolusteta
Munattomat yrittävät "puolustautua".
- 1967
Höh! Mä ainakin haluun olla naisten orja.
- Mikkofon
SE ON IHANAA, NIIN IIHANAAAA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244722
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333543Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543434Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203350Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232940Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282690Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint122361Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162360MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142175Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S331774