Miesliike, NYT

pulppi

Me olemme väsyneet siihen että naisasialiike valehtelee miesten ansaitsevan samasta työstä enemmän.

Me olemme väsyneet siihen että huoltajuuskiistoissa lapsi lähes poikkeuksetta jää naiselle.

Me olemme väsyneet siihen että me miehet joudumme töissä korjaamaan ne sotkut jotka wannabe-uranaiset aiheuttavat asiakassuhteille.

Me olemme väsyneet siihen että biologiaan vedoten meidät miehet syyllistetään kaikkea liikkuvaa himoitseviksi sonneiksi vaikka jokainen voi nähdä että Helsingin yöelämässä pettäminen ei ole miesten yksinoikeus.

Me olemme väsyneet siihen että kun naiset puolustavat sukupuolensa oikeuksia, he ovat vain tiedostavia post-moderneja naisia, mutta kun miehet tekevät samoin he ovat ahdasmielisiä juntti-idiootteja.

Me olemme väsyneet siihen että kun olemme rakentaneet talon (töitten jälkeen) niin nainen naputtaa rumista kulmalistoista.

me olemme väsyneet siihen että kun miehet tekevät asiakkkaan kanssa miljoonakaupat niin naiset naputtavat lapsellisesta kielenkäytöstä kahvihuoneessa.

...ja silti me edelleen jaksamme vielä laulaa "ethän koskaan lähde pois".

Miehet! nyt meidän on aika ryhdistäytyä. Tämä peli ei vetele.

On aika alkaa puolustaa miesten oikeuksia! VELJEÄ EI JÄTETÄ!

5

679

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jep.

      Perustakaahan sorretut miespolot nyt vaikka Miesasialiitto (M)UNIONI. Naiset nyt vain jyräävät. Johan patriarkaalinen yhteiskunta onkin toiminut 10000 v. sorron puolesta, joten eikö jo olekin vahvojen naisten aika?

    • miesssssssssss

      Missä perustava kokous, tulen mukaan vaikka 1000 km:n päähän !!!
      Ehdottomasti hyvä ja tarpeellinen esitys.
      Aletaan toimeen vaan.

    • Ei puolusteta

      Munattomat yrittävät "puolustautua".

    • 1967

      Höh! Mä ainakin haluun olla naisten orja.

      • Mikkofon

        SE ON IHANAA, NIIN IIHANAAAA


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      58
      5574
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      199
      3635
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2438
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2385
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1268
    6. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1069
    7. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      67
      1068
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      88
      1045
    9. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      1032
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      975
    Aihe