tätähän me kaikki kaipasimmekin. ei riitä että kaikki "hyvät" leffat saavat rahastuksen vuoksi jatkoa, mutta kaipaammeko todellakin seuraavia: house of the dead 2, i'll ALWAYS know what you did last summer ja christian (mä teen nykyisin ihan mitä vaan) slaterin tähdittämä hollow man 2.
se kaavailemani Tetris -the motion picture ei enää kuulostakaan niin kovin hölmöltä, kun vertaa edelläoleviin
jatko-osainferno
6
506
Vastaukset
- The Wolf
Koko jatko-osa buumi on mennyt jo aikoja sitten pelleilyksi, enkä ihmettelisi jos nämä seuraavat joskus vielä filmattaisiin.
Citizen Kane 2: Rosebud Returns
The Godfather, Part IV
Apocalypse. Now 2 - Revenge of Colonel Kurtz
Casablanca 2
A Clockwork Orange Begins
Ja tietenkin jokainen näistä pyhäinhäpäisään tekemällä uusintaversio. Pelkkä ajatuskin hirvittää nähdä tuollaiset jatko-osat raiskaamassa alkuperäiset mestariteokset.tosi kuin vesi. joku casablanca kakkonen ei loppujen lopuksi niin oudolta kuulostakaan, kun ottaa huomioon mihin kaikkeen on jo jatko-osat tehty. nämä alkavat jo muistuttaa UHF-leffassa esitettyjä elokuvaparodioita (Conan the librarian ja Gandhi 2 "this time it's personal.")
moneen leffaanhan aletaan tekemään jo jatko-osaa ennen kuin edes tiedetään tuleeko ensimmäinenkään osa breikkaamaan kunnolla. ja sitten ovat tietenkin ne jatko-osat jotka eivät edes liity kyseessä olevaan sarjaan. kunhan vain ovat nimenneet samoin, jotta joku katsoisi leffan luullen saavansa tarinalle jatkoa (urban legends 3 ja 8mm2 esimerkiksi.)´
M2 -kaupunki etsii jälleen murhaajaa
Solaris 2 -the wrath of Khan
Sibelius -with a vengeance
niin ja tietenkin
Manaaja prequel
(ai niin, niitähän tuli tuplaten)- The Wolf
trentonoir kirjoitti:
tosi kuin vesi. joku casablanca kakkonen ei loppujen lopuksi niin oudolta kuulostakaan, kun ottaa huomioon mihin kaikkeen on jo jatko-osat tehty. nämä alkavat jo muistuttaa UHF-leffassa esitettyjä elokuvaparodioita (Conan the librarian ja Gandhi 2 "this time it's personal.")
moneen leffaanhan aletaan tekemään jo jatko-osaa ennen kuin edes tiedetään tuleeko ensimmäinenkään osa breikkaamaan kunnolla. ja sitten ovat tietenkin ne jatko-osat jotka eivät edes liity kyseessä olevaan sarjaan. kunhan vain ovat nimenneet samoin, jotta joku katsoisi leffan luullen saavansa tarinalle jatkoa (urban legends 3 ja 8mm2 esimerkiksi.)´
M2 -kaupunki etsii jälleen murhaajaa
Solaris 2 -the wrath of Khan
Sibelius -with a vengeance
niin ja tietenkin
Manaaja prequel
(ai niin, niitähän tuli tuplaten)Koska (loistavaa) Peter Lorrea on pikkaisen vaikea saada enää pääosaan, eikä Langiakaan kovin helposti ohjaajaksi saisi, niin tietysti M 2:n pääosaa esittäisi joku Tom Cruise tai Leonardo DiCaprio ja ohjaajina häärisivät kaikkien rakastamat Uwe Boll ja Roland Emmerich. Tausta"musiikkina" tietysi soisi jotain r'n'b-jumputusta ja itse murhaaja viheltelee tällä kertaa jenkkien idols-voittajan kappaletta. Näillä eväillä saisi aikaan melkoisen turhan jatko-osan. Ja tietysti itse leffasta tehtäisiin perin pohjin jenkkiläinen, eikä saksalaisuudesta olisi enää tietoakaan.
The Wolf kirjoitti:
Koska (loistavaa) Peter Lorrea on pikkaisen vaikea saada enää pääosaan, eikä Langiakaan kovin helposti ohjaajaksi saisi, niin tietysti M 2:n pääosaa esittäisi joku Tom Cruise tai Leonardo DiCaprio ja ohjaajina häärisivät kaikkien rakastamat Uwe Boll ja Roland Emmerich. Tausta"musiikkina" tietysi soisi jotain r'n'b-jumputusta ja itse murhaaja viheltelee tällä kertaa jenkkien idols-voittajan kappaletta. Näillä eväillä saisi aikaan melkoisen turhan jatko-osan. Ja tietysti itse leffasta tehtäisiin perin pohjin jenkkiläinen, eikä saksalaisuudesta olisi enää tietoakaan.
no no, cruiserhan on jo menneen talven lumia. M kakkoseen pitää saada joku hiphopstara pääosaan. ja jos Üwe (hei! filmataan Giana Sisters!) Boll kerran käyttää taikaansa elokuvan ohjaajana, niin se hiphopstara ei saa olla todellakaan mikään uskottava tapaus. joten ehdotan pääosaan Cooliota.
ja Casablancasta pitää jatko-osassa tehdä sellainen Sliding doors/Perhosvaikutus-hybridi, jossa Bogartin roolin tekevä Ja Rule (läskin bassobiitin turvin) hyppii ajassa muuttamassa mahdollista omaa nykyisyyttään ja tulevaisuuttaan. "play it again sam" saa uuden merkityksen, kun Kid Rock pyöräyttää levylautasillaan Public enemyn the Night of the living bassheadsia ja Ja Rule hyppii sen turvin ajassa. Sivuosiin tarvitaan tietenkin Eric Roberts, Joey Travolta, Roger Clinton, Christian Slater ja rooliin "the man on the telephone" saadaan itse Rutger Hauer.
kyllä vaan, Casablanca -back to the future on killerikamaa
- katuilijatar.
Kohta 3500 on allekirjoittanut vetomuksen väkivallan lopettamiseksi.Allekirjoita sinäkin.
Pieni roskajoukko antaa huonon nimen kaikille ulkomaalaisille!
www.adressit.com sivulla kaksi (2) otsikolla "Rikollisten ulkomaalaisten karkoittaminen"
Olkoon tämä kaikkien raiskattujen puolesta. Kiitos. - maila.mielonen
huonompia kuin alkuperäiset. Mut sit kolmas on ihan katottava. Esim Screamit! Ykkönen huippu oli pakko kattoo toinenkin, mut se oli huono, kolmas oli ihan katottava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.724944Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.113359Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j202645Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.571707- 471566
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441336- 941312
Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2191103Hiljaisuus
Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.711005IS Viikonloppu 29.-30.11.2025
Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra51889