Evilä näkyy paistattelevan taasen telkkarissa, ja siitäpä muljahti mieleeni jotta mikäs "kuuluisuus" tämä haiven pää on ? Jeppe oli Suomi - Ruotsi maaottelussa mukana kapteenina , ja hyppäsi kameransa kanssa kuin apina, vain kettinki jalasta, kerjuu hattu ja posetiivin soittaja puutuivat !
Urheilu kilpailuihin ei jeppe kuitenkaan osallistunut!
Onkohan tämä Evilä jonkun pitkäkenkäisen pentu vai miksi hän on esillä jatkuvasti lehdissä ja telkkarissa, ja onkohan tämä jeppe tehnyt muita urotekoja kuin pakoillut hyvällä menestyksellä partureita ?
Melkeinpä löisin veikkaa jotta äijä on damareiden tai kepun ehdokkaana seuraavissa vaaleissa!
Late Lapista
Urheilu kilpailuihin ei jeppe kuitenkaan osallistunut!
Onkohan tämä Evilä jonkun pitkäkenkäisen pentu vai miksi hän on esillä jatkuvasti lehdissä ja telkkarissa, ja onkohan tämä jeppe tehnyt muita urotekoja kuin pakoillut hyvällä menestyksellä partureita ?
Melkeinpä löisin veikkaa jotta äijä on damareiden tai kepun ehdokkaana seuraavissa vaaleissa!
Late Lapista
Vastaukset 8
Vanhimmat
Onhan sillä meriittiä pituushypyssä:
MM-kisat 2005, pronssi.
SM-kisat 2001-2005, kultaa 7 kertaa, 2001-2005.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Tommi_Evilä#SM-kilpailut
Sillä oli jotain "kipuja" eikä siksi osallistunut kisoihin. Kaikille varmaan tulee mieleen olivatko kivut saman tyyppisiä kuin tiisanojan tuskat. Flunssa kaatoi jonkun keskisalon tms. myös petiin heti kun tiisanoja vedettiin esiin kaapista.
Ylipäätään näyttää, että suomalaiset urheilijat tulevat kivuliaiksi aina kisojen alla ja ne jotka osallistuvat "tekevät oman suorituksensa" eivätkä kilpaile voitosta tai sitten huolehtivat häntäpään valvonnasta eli "tarkkailevat tilannetta" joukon hänniltä.
Ne on kovia nuo hyppy- ja heittolajit. Muutamat nivelet ja lihakset aina maksimiriuhtaisujen rasittamina. On varmaan aikamoista tohtorointia, että saa itselleen jonkinlaisen uran. Paikat särkyy ennen kuin ikä tulee vastaan.
Mitä tulee tiisanojaan ja kaveriinsa tompuriin, niin kuka uskoo, että tämä oli ensimmäinen kerta??? Pirullisia nuo ulkovaltojen agentit jotka pistää auton kyytiin mömmöjä ;)
Miksi teidän paskahousujen pitää aina itkeä suomalaisten "dopinginkäytöstä" vaikka te säälittävät pikku hinttarit tiedätte varsin hyvin, että esimerkiksi ruotsalaispaskoihin verrattuna Suomi on douppaamisessa todellinen aloittelija?
Te hyväksytte mukisematta ruotsalaispaskojen järjestelmällisen dopinginkäytön sillä verukkeella, että ne paskat eivät ole jääneet kiinni. Lieventääkö rikosta se, että siitä ei erilaisten huijaustoimenpiteiden johdosta jää kiinni?
Suomi on yksi maailman puhtaimpia urheilumaita! Minä tiedän sen, sinä tiedät sen, kaikki tietävät sen!
hei tämä puhtaan hiihdon maa, hei tämä kuulantyönnön puhtain maa, hei tämä juoksun ihmemaa...
Esimerkiksi ruotsiin verrattuna Suomen urheilu on puhdasta kuin Hippo-hiihdot!
Puhdasta urheilua ei olekaan. Täytyy siis etsiä vähiten likainen. Suomi on huomattavasti vähemmän likainen kuin esimerkiksi urheilun pahimmat huijarimaat usa, venäjä, norja ja etenkin ruotsi.
Tämä on puhdas fakta! Miksi sinä syytät kaikkein puhtaimpia ja päästät syntisimmät livahtamaan? Taidat olla ruotsalainen. Viehtymyksesi valheisiin ja suomalaisia kohtaan tuntema pohjaton kateutesi ainakin viittaavat siihen suuntaan, että sinä työtävieroksuva rääpäle nostat sosiaaliavustustasi ruotsalaiselta luukulta...
Hyppää itse pituushypyn moninkertaiseksi suomenmestariksi ja MM-pronssimitalistiksi ja arvostele vasta sitten!
Eipä taida poronnussijassa olla miestä moiseen...
Minä hyppäsinkin aikoinani piirin mestariksi alle 15 vuotiaiden, 17 vuotiaiden sekä yleisessä sarjassa, KORKEUTTA, ja kaikki nuo samana päivänä samoissa kilpailuissa , minkäs verran olet itse runkkari noita palkintoja haalinut ?