Asiallinen kysymys anarkisteille

Mitä mielenosoituskulkueenne olisi tehnyt, mikäli poliisit eivät olisi tulleet estämään sen liikkeellelähtöä? Mikä olisi ollut mielenosoituskulkueen reitti?
1214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Luultavasti olisivat pistäneet paikkoja matalaks ja aika iso porukka ois vielä lähtenyt kaduilta mukaan ja poliisin olisi ollut hyvin vaikea hallita tilannetta..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marxi kirjoitti:

Mitä mielenosoituskulkueenne olisi tehnyt, mikäli poliisit eivät olisi tulleet estämään sen liikkeellelähtöä? Mikä olisi ollut mielenosoituskulkueen reitti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu