Vasemmistoliitto näytti taas millä puolella sen jäsenet yhteiskunnassa seisovat, lain vaiko laittomuuden. Nimittäin kaupunginvaltuutettu Paavo Arhinmäki (vas.) oli yksi niistä reilusta sadasta, joita poliisi piti putkassa yön yli toissailtaisen Kiasman edessä aiheutetun mellakoinnin takia.
Tästä on sitten hyvä sauma ponnistaa anarkistien äänillä Arkadianmäelle.
Tästä on sitten hyvä sauma ponnistaa anarkistien äänillä Arkadianmäelle.
Vastaukset 16
Vanhimmat
hänelle ja vielä jalkojenväliin niin saatiin yksi eunukki lisää.
Taisi saada lapsen
Olikos se juuri kommunisti-Paavo, joka huusi poliiseille: Steen, steen, Cristerseen!
Ja miten jatko menikään...
Viitaten siis siihen tanskalaiseen murhamieheen, joka teloitti polvilleen käskemänsä suomalaiset poliisit ampumalla päähän.
Samaan tukeahan osoittaa tämä räppimolottaja Steen1, mikäs sen nimi olikaan.
Kommunistit eli sosialistit ovat tämän maailman pahin syöpä erään tietyn uskonnon ohella. Olivathan sosialisteja kaikki maailman pahimmat murhamiehet, niin Stalin kuin Pol Pot, Gaddafi, Saddam Hussein, Hitler kuin Maokin.
Nämä ovat väkivallan puolesta, ja vastustavat poliisia ja länsimaisten ihmisten aseenkanto-oikeutta juuri siksi, että nämä ja armeija ovat ainoat esteet punikkien väkivaltaisuuksiin ryhtymisellä. SDP:kin esittää viatonta, vaikka se oli juurikin SDP, joka aloitti punakapinan teloittamalla siviilejä, ja yrittämällä liittää Suomen Neuvostoliittoon (teineille tästä ei varmasti ole paljoa kerrottukaan. Punakapinan kukistamista kutsutaan Vapaussodaksi. Isolla kirjaimella. Vapaussodan sankareista tunnetuin oli Mannerheim.)
Vapaussodan veteraani, please, tule jo pois sieltä lepikosta. Ryss- on jo karkoitettu Pohjanmaalta. Henna nyt komentelee joukkoaan. Katse oikeaan päin!
No ryssä on rajan toisella puolen kyllä, mutta punikkien siivoaminen jäi pahasti kesken, ja niiden on annettu sikiä uusia.
Arhiksen ammatti ennen politiikkaa: AMMATTIMIELENOSOITTAJA
Arhinmäki on naurettava pelle.
Audinmäki matkustaa mieluummin audin takapenkillä, kuin mustamaijan. Ja onhan se helponpaakin noin. Riittää kun sanoo jaa. Mustamaijan kyytiin päästäkseen joutuu riehumaan.
Kokoomuksen paras poliitikko kun Katainen sai vilauttamalla tilinauhaa ja Audi A6 esitettä alle minuutissa käännytettyä äärikommarin kapitalistiksi joka söi kaikki vaalilupauksensa heti.
Arhinmäen porukkaa! ARHINMÄEN PORUKKAA!!
miksi Arhinmäki ei tule julkisuuteen ja IRTISANOUDU kadunvaltauksesta?
äärivasemmisto on ihan yhtä paha asia kuin äärioikeisto
Arhinmäkihän on näiden vasurianarkistien oppi-isä!
Pelkäänpä, että Paavo saa vielä maistaa omaa lääkettään...
Arhinmäki ei osaa valita kahdesta.
Punalippu vai sateenkaarilippu joten valinta on Audi ja ministerinsalkku.
Arvostan Arhinmäkeä, juuri sen takia, että USKALTAA vastustaa poliisin MIELIVALTAA !
Arhinmäki ei nuoleskele poliisin persettä., kuten liian moni Suomalainen poliitikko !
Päivikään rahkeet ei riittäneet antamaan kenkää Paaterolle.