Toivon todella, että puolueet ottavat kiireesti esille poliisin määrärahojen korotuksen. Poliisi satsasi hienosti resurssinsa Asem-kokouksen turvaamiseen ja onnistui siinä. Ilman poliisin pätevää ja oikea-aikaista toimintaa, hallitus olisi nyt kusessa. Joten on palkinnonjaon aika. Ehdotan, että poliisi ja rajavartolaitos saavat tuntuvan korotuksen määrarahoihinsa. Kaduille tarvitaan lisää poliiseja ja myös rajojen valvontaa on tiukennettava. Koska raha ei kasva puussa, voi tarvittavat varat ottaa esim. maahanmuuttajille suunnatuista tukimiljardeista.
Lisää rahaa poliisille
J_Julistaja
2144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Niin, mielenosoitusten tukahduttaminen on kallista puuhaa, ja mielestäni Suomessa on paljon muitakin tukahduttamista tarvitsevia mielenosoituksia.
Nyt on päästy hyvään alkuun, enkä haluaisi nähdä mitään lepsuilua jatkossa! Kaikki pois! Kustannuksista viis! Nostetaan veroja niin saadaan nilkit kuriin!
Yhdyn kummankin kirjoittajan sanomaan.
Poliisille vielä suuri kiitos täydellisestä toiminnasta. Kerrankin voi olla ylpeä suomen poliisista!!