pillereiden lopetuksesta..

oliko ok, kun söin pilleriliuskan kaksi ekaa pilleriä ja lopetin niitten jälkeen niiden popsimisen? ja koska ns. tyhjennysvuoto tulee pillereiden lopettamisesta kun kierron mukainen 7 päivän aikana ollut kuukautisvuoto on kuitenkin tullut?

elikkä päätin lopettaa pillereiden syönnin kolmen vuoden jälkeen koska aloin tuntea että ne eivät oikein ole mun juttu. jaloissa alkoi tuntua painetta ja koska suvussani on myös paljon suonikohjuja pillereillä on myös niihin kuulemma kytköksiä. itselläni on hyvin paksu veri ja tupakoin (vähentänyt) joten veritulpan riski on ollut mielessä. minulla on myös taipuvaisuutta masennukseen ja olen jotenkin tuntenut että pillereiden käytön aikana olo on ollutkin aika-ajoin maassa. limakalvoni ovat olleet myös pillereiden käytön aikana todella kuivat joten ajattelin että pillereiden syönti saa nyt loppua. mielessä ei ole vauvahaaveita vaikka seurustelenkin mutta tuntuu kuin itseä myrkyttäisi kun syö pillereitä.
1251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

miksi söit 2 pilleriä ylimääräistä?
olisit voinut lopettaa siihen taukoon niiden syömisen.. mutta ei.. miksi ihmeessä?
yleensähän sanotaan jotta kannattais vain jättää pillerit sitte taukoviikkoa ennen, ku on 21 pvä kulunu.. jotkut odottelee menkkoja vuoden, jotkut 3kk.. jollakin luomut ovat normaalit.. me ollaan kuitenki kaikki erilaisia..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä123346756 kirjoitti:

oliko ok, kun söin pilleriliuskan kaksi ekaa pilleriä ja lopetin niitten jälkeen niiden popsimisen? ja koska ns. tyhjennysvuoto tulee pillereiden lopettamisesta kun kierron mukainen 7 päivän aikana ollut kuukautisvuoto on kuitenkin tullut?

elikkä päätin lopettaa pillereiden syönnin kolmen vuoden jälkeen koska aloin tuntea että ne eivät oikein ole mun juttu. jaloissa alkoi tuntua painetta ja koska suvussani on myös paljon suonikohjuja pillereillä on myös niihin kuulemma kytköksiä. itselläni on hyvin paksu veri ja tupakoin (vähentänyt) joten veritulpan riski on ollut mielessä. minulla on myös taipuvaisuutta masennukseen ja olen jotenkin tuntenut että pillereiden käytön aikana olo on ollutkin aika-ajoin maassa. limakalvoni ovat olleet myös pillereiden käytön aikana todella kuivat joten ajattelin että pillereiden syönti saa nyt loppua. mielessä ei ole vauvahaaveita vaikka seurustelenkin mutta tuntuu kuin itseä myrkyttäisi kun syö pillereitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu