Mitä mieltä setämiehistä?

maryna

Kuuluuko tuttavapiirisi setämiehiä? Miten heihin suhtaudut?

16

1409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rupeli

      Setämiehiä? Öh, ei kuulu tuttavapiiriin.

      Eläkööt niinkuin elävät, kunhan eivät ole minulle tai muille häiriöksi.

      Naisten logiikka- puolelta voisit saada naisnäkökulmaa.

    • suvussa ...

      musta lammas josta hiljaa vaietaan ...

    • setämies...?

      • aiheesta

        "Koskaan ei kuitenkaan setämiehestä kerrottaisi, että hänellä on viriiliyttään tapana tuppautua lastenlastensa ikäisten nuorten naisten seuraan pyytämättä ja yllätyksenä. Setämies saattaa olla uuttera puhelinterroristi, joka auliisti tarjoutuu olemaan “sun elämäs suurin rakastaja”. Eikä sitäkään kerrottaisi, että setämiehen kanssa eivät nuoret naiset pitkään työskentele, elleivät opi puuduttamaan persettään ainaiselta nipistelyltä."

        http://vahatelma.blogsome.com/


      • setämies ...
        aiheesta kirjoitti:

        "Koskaan ei kuitenkaan setämiehestä kerrottaisi, että hänellä on viriiliyttään tapana tuppautua lastenlastensa ikäisten nuorten naisten seuraan pyytämättä ja yllätyksenä. Setämies saattaa olla uuttera puhelinterroristi, joka auliisti tarjoutuu olemaan “sun elämäs suurin rakastaja”. Eikä sitäkään kerrottaisi, että setämiehen kanssa eivät nuoret naiset pitkään työskentele, elleivät opi puuduttamaan persettään ainaiselta nipistelyltä."

        http://vahatelma.blogsome.com/

        kai tässäkin takana?

        http://nettitv.mtv3.fi/nettitv_uutiset/index.shtml/nettitv_uutiset/ajankohtaisohjelmat/45minuuttia?83483#83483


    • pullopersekapitalistisika

      Kaverista tuli just setä. En o huomannu, että se olis ostanu kilotolkulla karkkia sen jälkeen, tahi näyttänyt tavallista riettaammalta. Tosin on sen näkönen karju, että riettaammalta nyt ei taida voidakaan näyttää. Sama hiippari kun aina, suhtautuminen ei o muuttunu mihinkään.

    • Mikä se on?

      Tulee mieleen yli 40-vuotias naimaton ja lapseton mies, joka yrtittää iskeä ravintoloissa 20-30-vuotiaita naisia.

      • setämies ..

        yrittää iskeä alaikäisiä suoraan koulun pihalta


    • kunkku ..

      Jammu-setä on kai taas vapaalla jalalla ...?

    • jussi___

      mul on ainakin kummisetä.

    • tolla sellaisia

      Kummisedissä ja vastaavissa ole mitään vikaa.
      Jos tarkoitat tolla sellaisia jotka väijyy koulun pihalla pikkukakaroita (jammu-setä päästetty vapaalle) niin ammuttaviahan ne on.

    • mun kommentti

      Mulla on hieno kummisetä, se on tukennut mua aina varsinkin isäni kuolemaan jälkeen. Siinä mun kommentit sedistä.

      • kummisetä ...

        nykyään on tiukka ero sedillä ja "setämiehillä" ...


      • käsitettä
        kummisetä ... kirjoitti:

        nykyään on tiukka ero sedillä ja "setämiehillä" ...

        terminä ole edes olemassa kuin setämies muuta kuin jonkun blogissa kuvitteelisena henkilönä.


      • tunnettu ..
        käsitettä kirjoitti:

        terminä ole edes olemassa kuin setämies muuta kuin jonkun blogissa kuvitteelisena henkilönä.

        Dirty Old Men Need Love Too :)


      • muuten
        tunnettu .. kirjoitti:

        Dirty Old Men Need Love Too :)

        se Jammu meinattu jo kerran tässä päästää vapaaks, onneks se ilmeisesti lojuu vieläkin kopissa. On se nyt kun kukaan ei ole saanut hoideltua sitäkään hengiltä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      25
      9861
    2. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      76
      7294
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      28
      4751
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      232
      3844
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3113
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2806
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      109
      2753
    8. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      18
      2608
    9. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      47
      2457
    10. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      74
      2439
    Aihe