MAHTAVAA! Idiootit pikkupellet pääsivät SuPon kirjoille loppuiäkseen. Vielä kun lakiin sais sellaisen pykälän, että näille helvetin pummeille ei makseta enää loppuelämänsä aikana minkäänlaisia korvauksia yhteiskunnan (=veronmaksajien) varoista.
Pidätetyt Supon kirjoille
Mukavuutta
9494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ja sulle vaan maksettaisiin edelleen. Mokoma loinen.
tässä viestissä on asiaa...prkl:n sosiaalipummit kahleisiin vaan..
Helsingissä loisii sosiaalipummeina aika kovapalkkaista paskasakkia jonkun virkatittelin varjolla.
Kahleisiin vaan ja Vantaanjokeen Vanhankaupunginlahdelta!
Sinäkö heität niillä siimakäsilläsi??
Nämä "pummit" tulevat toimimaan tulevaisuudessa yhteiskunnan johtopaikoilla.
Joo ja siitä saamme kiittää perin tyhmää kansaa.
Ei semmoista kunniaa kaupunkiriehujille. SuPon kirjoille ei muutenkaan tavalliset rosmot helpolla eedes pääse eli heidäthän suorastaan ylennettäisiin hyvin merkittäviksi henkilöiksi
tavallisia teinejä jotka sattuivat olemaan siel ringissä..anarkistit EIVÄT sen sijaan eivät riehuneet. Lehdet kirjoitti anarkisteista jotka riehuivat mutta ei sitten maininnut tavisteineistä mitään..Anarkisteja olisi ton mukaan suomessa kaikki varmaan ?
Eli teistä on hienoa kun joku känninen teinikin saa merkinnän supon kirjoihin ?
Wonsku näyttää olevan aivopesty, ja ne sen omat aivot pulahti viemäriin. Kuka kumma tuollaista uskoisi, haloo! Aivottomille on kai ihan turhaa selittää.