E-pillerit ja tyhjennysvuoto

Ehdin syödä pilleriliuskasta 5 pilleriä, kun lähdin reissuun ja pillerit jäivät kotiin. Kolmen päivän päästä alkoi vuoto. Onko tämä nyt tyhjennysvuotoa vai mitä? Aloitanko uuden liuskan kun on kulunut 7 vrk viimeisen ottamisesta ja olen kotiin palannut? Vai miten pitäisi toimia? Kiitoksia, jos joku osaisi auttaa.
0177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


minniviili kirjoitti:

Ehdin syödä pilleriliuskasta 5 pilleriä, kun lähdin reissuun ja pillerit jäivät kotiin. Kolmen päivän päästä alkoi vuoto. Onko tämä nyt tyhjennysvuotoa vai mitä? Aloitanko uuden liuskan kun on kulunut 7 vrk viimeisen ottamisesta ja olen kotiin palannut? Vai miten pitäisi toimia? Kiitoksia, jos joku osaisi auttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu