vakionopeussäädin

Aikeissa hankkia vak.nop.säädin Ducatoon (2.8 iTD.-99)Olisiko suosituksia hintatietoineen ?
1451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Asennuksineen maksoi heinäkuussa Jyväskylässä (Delta Auto Länsi Oy) 235 €.
Näihin hintoihin menee, jos ohjaamon sisällä vasemman reunan sulakerasiassa on pitkä (n. 7 cm) ja leveä (n. 3 cm) johtoliitin (kumpaankin päähän tulee johtoja). Tästä liittimestä saa tiettävästi nopeussingnaalin. Vaikka liitin olisikin ei singnaalia aina saa koska muutamat korinvalmistavat ovat tilanneet riisutun "sähköpoksin". Silloin asennusta ei tehdä tai kokonaisuus maksaa 400- 1000 €. Ihan totta, tuollaisia tietoja sain. Tiedot vaihtelevat samassakin talossa sen mukaan kuka niitä antaa.

Säädin tuntuu toimivalta, mutta se laskee hieman nopeutta alamäessä (verrattuna tasaisen maan nopeuteen) ja sitten kiihdyttää ylämäessä hieman yli tasaisen maan nopeuden. Mäkisessä ja mutkaisessa maastossa en käytä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ducatoon ? kirjoitti:

Aikeissa hankkia vak.nop.säädin Ducatoon (2.8 iTD.-99)Olisiko suosituksia hintatietoineen ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu