onko tämä totta että jos miekkariporukka olisi paennut olisitte poliisit avanneet tulen?
Näin olen ymmärtänyt Göteborgista.
Näin olen ymmärtänyt Göteborgista.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
tuolla perusteella ja se oli ihan ok.
Pidämmekö Rajamäen täällä vielä?
huhuhuh!
Jos rikollinen (esimerkiksi mummoja tappamassa oleva narkkarikommari, joka väittää "osoittavansa mieltä") yrittää paeta niin poliisilla on mielestäni täysi oikeus ampua sitä paskaa takaraivoon.
tämä rajamäen poliisi tykkää että häntä pelätään pyssymiehenä?
kuulostaa cowboy ykältä kovin.
Ettekös te narkkarikommarit nimenomaan halunneet saada aikaan sekasortoa? Ettekös te paskat halunneet, että teitä pelättäisiin?
Toisin kävi! Kaikki lainkuuliaiset kansalaiset nauroivat teille kun te itkitte poliisimuurin takana. Poliisi paimensi teitä "koviksia" kuin lampaita. Pari poliisia pisti teidät kuriin suorastaan naurettavan helposti, eikä heidän tarvinnut edes turvautua väkivaltaan. Ainoastaan paria narkkaria hieman ojennettiin, muut olivat nöyriä kuin iranilaiset koulutytöt.
Nyt te olette ymmärrettävistä syistä katkeria kun poliisi taltutti teidät niin helposti. Kovasta uhittelustanne huolimatta te tositilanteessa paskansitte housuihinne.
Poliisia ei pelkää kukaan muu kuin tuollainen raukkamainen narkkarikommari. Lainkuuliainen väestönosa kunnioittaa poliisia, mutta ei pelkää tätä. Poliisihan tekee kuitenkin meille työtä. Me veronmaksajat maksamme poliisin palkan, samoin me maksamme teidän loiseläjien toimeentulotuet, asumistuet, telkkarit, kännykät, viinat ja todennäköisesti te saatte sossusta rahat jopa huumeisiinne. Kaikesta tuosta "kiitollisina" te pyritte tuhoamaan meidän omaisuuttamme.
Poliisi teki oikein kun esti teidän mellakointiyrityksenne!
Minä en ole poliisi. Minusta olisi kuitenkin hyvä jos poliisille annettaisiin oikeus ampua hankaliksi heittäytyvät verorahoillamme loisivat narkkarikommarit.
Samaa mieltä. Ei normaali kansalaisten tarvi pelätä poliisia vaan hörhöjä/sekopäitä. Silti täällä kirjoitetaan lähinnä poliisista vaikka suurempi ongelma on rikolliset,huumeiden käyttäjät. Rauhalliset ja järki mielenosoitukset meni ohi kun seurattiin sekopäitten touhuja (narkkarikommarit ;).
jos Rajamäen valta on uahttuna, voi hän ammututtaa tuolla pykälällä ihan kenet vaan.
...
sanovat tutkimuksetkin- tämä on tapahtunut Rajamäen aikaan.
ja eikun selkään vaan että losahtaa...ei jumlauta suomaliset tämä ei ole enää meidän meininkiä tämä on Bushilasta.
poliiseilla on nykyään niin hienot, kalliit ja suurta tuhoa tekevät käsiaseet, että onhan se aika sääli jos ei niitä pääse käyttämään. Juuri siksi mm. näitä pakenevia varkaita on ammuttu selkään. Täytyyhän sitä nyt vähän päästä näyttämään joskus, kai ymmärrätte?
Sen vakavuus tulee ilmi juuri tilanteissa joissa on vähän aikaa kansalaisella ja poliisi toimii valtuutuksin jotka hänelle suodaan.
Haluatteko huolestua joka kerran nuoristanne jotka osallistuvat johonkin?
Täällä ollaan todella huolissaan.
aseenkäyttöoikeus rikollisia kohtaan