Kotikonstit

Tarkoitus olisi paksuntaa käsivarsia ja muutenkin lihaksia aktivoida. Salilla aion ruveta käymään ehkä vasta opiskelun päättymisen jälkeen ja siispä kotona jotain voisi jo aloitella. Puntit lie perinteinen keino mutta mitenhän hyvin toimivat muut kuten nämä vieterihässäkät? Onko realistista itse saada tuloksia aikaan... tänks.
5553
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

En tiedä yhtään ainoaa "vieteriä", jolla saisi jotain tehokasta treeniä aikaiseksi verrattuna oikeaan painoharjoitteluun. Tai no, jos olet kekseliäs, kai jollain vieterillä voi jotain saada aikaan, mutta ainakin nuo Wrangen ja muiden postimyyntikataloogien vieterit on aika turhia.

Äänestä
  • Hmm mikähän se vekotin oli missä kädensijojen välissä on jousia. Tuommoinen voima-twisterkin on etäisesti tuttu.

    Äänestä

  • Jikketi kirjoitti:

    Hmm mikähän se vekotin oli missä kädensijojen välissä on jousia. Tuommoinen voima-twisterkin on etäisesti tuttu.

    Noi voimatwisterit ja just se venytysjousi on aika turhia. Säästä rahasi. Ensinnäkään niillä ei saa tehtyä ergonomisesti mitään liikettä tehokkaasti ja toiseksi ne on kohta varastossa pölyttymässä, kun huomaat miten turhia ne oikeastaan on. Panosta mielummin vaikka käsipainoihin, jos kotona haluat jotain tehdä.

    Äänestä

muutama vuosi sitten ostos teeveestä chuck norrisin mainostaman taljalaitteen, ja aika hyvä ostos olikin , painoa on tullut lisää n. 8-9 kg ja kaikki on lihasta, tosin olen myös kiinnittänyt paljon huomiota myös syömiseen, tämä kaikki siis n.kolmessa vuodessa, tällä laitteella pystyy käymään koko kropan lävitse, turha maksaa kalliita salimaksuja ja kausikortteja kaikki kun onnistuu kotonakin oikeilla vehkeillä !

Äänestä
  • Hankkimislista:

    1. Kekseliäisyyttä ja mielikuvitusta.
    2. Käsipainot, joihin voi laittaa painoja (40 kiloo on varmasti alkuun ihan riittävästi). Mielellään kierteellinen.
    3. Leuanvetotanko.
    4. Reppu.
    5. Kauheesti ruokaa.

    Noilla pääsee pitkälle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jikketi kirjoitti:

Tarkoitus olisi paksuntaa käsivarsia ja muutenkin lihaksia aktivoida. Salilla aion ruveta käymään ehkä vasta opiskelun päättymisen jälkeen ja siispä kotona jotain voisi jo aloitella. Puntit lie perinteinen keino mutta mitenhän hyvin toimivat muut kuten nämä vieterihässäkät? Onko realistista itse saada tuloksia aikaan... tänks.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu