Jos USA on suuri saatana....

...suomalaiset ovat typeriä ja johdateltavia saatananpalvojia jotka kieli ruskeana nuolevat vuosikymmenien kokemuksella USA:n päättäjien perseitä, koska kuvittelevat saavansa rapakon takaa armopaloja synkeään kurjuuteensa.

Suomi tarvitsee USA:aa, USA ei tarvitse Suomea. Irakin jälleenrakennus voi aivan yhtä hyvin päätyä ruotsalaisten tehtäväksi. Sekö vasta junttisuomalaista kismittäisi.
4165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin että kannattaa tukea USA:n Irakin pommituksia, niin että saadaan sitten ne remonttiurakkahommat kotiin, vai?

Niin, toisen kuolema on toisen leipä, eikös sitä näin sanota suomalaisessa sananlaskussa.

Äänestä
  • kulkee humanitaarisen avun nimellä, niin kuka maksaa? Ei USA ainakaan, sehän maksaa vain pommit.

    Äänestä

  • Kyllä Irakin jälleenrakennus tuo erittäin edullisia kauppoja myös suomalaisille.
    Täällähän on joka toisessa kirjoituksessa kerrottu, kuinka Irakilla on maailman toiseksi suurimmat öljyvarat.
    Kyllä niillä takuilla kannattaa suomalaistenkin yritysten taas tehdä bisnestä.
    Yhteydethän Irakiin ovat jo valmiina edellisistä suurista rakennusurakoista.

    Sodat ovat aina edistäneet maailmantaloutta.
    Saattaa suomessakin työttömyys, jos ei nyt puolittua, niin ainakin kääntyä laskuun.

    Ei muuta kuin koneistot kuntoon, kyllä maksaja löytyy.
    Eihän kukaan vielä tähän mennessä ole sanonut, että työ olisi tehtävä ilmaiseksi, kuten esim. veli venäläisen paskavesien puhdistamot Pietariin.

    Äänestä

Voi voi teitä katkeria raivoajia. Aika huvittavaa tekstiä tuo sinun.. koetas nyt kuitenkin rauhoittua, on loppiainen ja kaikkea. Ajattele mukavia ja iloisia asioita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


El Diablo kirjoitti:

...suomalaiset ovat typeriä ja johdateltavia saatananpalvojia jotka kieli ruskeana nuolevat vuosikymmenien kokemuksella USA:n päättäjien perseitä, koska kuvittelevat saavansa rapakon takaa armopaloja synkeään kurjuuteensa.

Suomi tarvitsee USA:aa, USA ei tarvitse Suomea. Irakin jälleenrakennus voi aivan yhtä hyvin päätyä ruotsalaisten tehtäväksi. Sekö vasta junttisuomalaista kismittäisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu