Onko teillä kokemuksia ryöstetyksi tulemisesta Bulgaariasta. Niitä on sattunut siellä useita. Varsinkin Sunny Beachillä.
Pahamaineinen Bulgaria
En menis mistään hinnasta
9523
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Siellä on sellanen hotelli kun Iskar. Siellä rosvot tulee yöllä hotellihuoneisiin ja aseilla uhaten vaatii rahat. Jos ne on tallelokerossa niin henkilökunnan avustamana tyhjentävät ne.
se on finnmatkojen hotelli.
se on finnmatkojen hotelli.
Se hotelli on itamafian. ne ottaa siellää sellasia hotelleja jossa käy varakkaampia ihmisiä. On sitten mitä ryöstää. Luottokortteja, koruja ja enempi rahaa.
Matkalehden palstalla oli koko kesän keskustelua. Sitte sinne tuli joku mimmi joka solvasi kirjoittajia mielisairaik ja vajaaälysik. Sitte matkalehti lopetti keskustelun. Se oli joku kommari joka oli sinne päin kallellaan.
Matkalehden palstalla oli koko kesän keskustelua. Sitte sinne tuli joku mimmi joka solvasi kirjoittajia mielisairaiksi ja vajaaälysiksi. Sitte matkalehti lopetti keskustelun. Se oli joku kommari joka oli sinne päin kallellaan.
Siellä taksikuskit näyttelee turisteille munaa. Ne vanhat ukot on tosi vastenmielisiä
oletpa saanut tosi asiantuntevia vastauksia aloitukseesi.
kokemukseni rajoittuvat toistaiseksi yhteen kertaan,
mutta eipä siellä tullut mieleenkään, että joku ryöstäisi.
tosin olin kultahietikolla, vaikka sunny beachilla käytiinkiin.
turismi on niin tärkeä tulonlähde heille etteivät he sitä niin vain mokaa.
mukavavaa porukkaa siellä asustelee, vaikka monilla onkin jäänyt neukkumentaliteetti päälle.
aika auttaa siihenkin.
mielikuva maailmassa on hyvä elää..