Viekö Halonen meidät

Kun TP Halonen oli ensimmäisellä Moskovan vierailullaan,jolloin suomalaiset lehtimiehet tekivät sen pahan Karjala kysymyksen. Presidentti Putinin vastaus tuli hiljaa hampaiden välistä. Suomelle on OTSINJ APASNIJ (nämä sanat löytyvät Venäjällä korkeajännitemuuntamon ovesta)ottaa nämä asiat esille. Kun TP Halonen vastasi Putinille, näin mielestäni hänen silmissään sellaisen välähdyksen, että nyt Vova sanoit pahat sanat. En loppujen lopuksi ihmettelisi, vaikka TP Halonen viimeisenä valtiomies tekonaan veisi Suomen Natoon. Hän siihen pystyisi hajoittamatta kansaa.
8627
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

TP Halonen? Tauno Pekka?

Äänestä

Todennäköisempää kuin tuo "valtiomiesteko" on se että Halonen liittää Suomen Venäjään.

Äänestä

Kun kuulen sanan NATO, ei mieleeni tule Venäjä, vaan Afganistanin ja Jugoslavian siviilien pommittamiset.

Sinnekö meidän pitäisi päästä mukaan?

Äänestä
  • on takana YK:n ja Naton yksimieliset päätökset. Serbiassa kansanmurhan estäminen, Afganistanissa Taleban hirmuhallinto ja terroristien koulutus. Kyllä on Euroopassa helpompi hengittää, kun terroristit ovat tiukoilla omassa kotimaassaan, eivätkä pääse tänne riehumaan.

    Äänestä

  • pommituksissa kirjoitti:

    on takana YK:n ja Naton yksimieliset päätökset. Serbiassa kansanmurhan estäminen, Afganistanissa Taleban hirmuhallinto ja terroristien koulutus. Kyllä on Euroopassa helpompi hengittää, kun terroristit ovat tiukoilla omassa kotimaassaan, eivätkä pääse tänne riehumaan.

    NATO ei kaihda siviilien pommittamista. Ei Kosovossa, ei Belgradissa, ei Afganistanissa.

    Demokratia on niin tärkeää, että sitä pitää puolustaa epädemokraattisin keinoin?

    Mutta mitä demokratiaa me silloin puolustamme?

    Äänestä

  • Terrorisminvastaisessa Nato käyttää Afganistanissa rankkoja pommituksia, al gaida ja talepaatti sissit eivät ole ihmisiä, vaan Naton vapaata riistaa jotka on saatava pois päiviltä terrorisoimasta Afganistanin kansaa, naisia, lapsia ja vanhuksia. Nämä Terroristit ovat tiensä valinneet omastatahdostaan. Jokainen voi valintansa tehdä itsenäisesti ja vastaa päätöksistään. Jugoslavian pommitukset oli pakollisia Serbien harjoittaman kansanmurhan lopettamiseksi. Milozevitz oli johtaja jolle Jugoslavian Serbi nationalistit antoivat tukensa, Serbit olivat kollektiivisesti vastuussa hullun johtajansa päätöksistä. Oli Natolta tehokasta ja hienoa työtä lopettaa tämä kansan murha. Näin se menee maailmassa että murhaajat joutuvat tilille tavalla tai toisella, eihän Nato yllättäen ryhtynyt pommituksiin, Serbeille ei sana kovaankalloon tehonnut mutta Naton Bunkkeri tuhoojat oli näille kovakalloisille riittävän tehokkaita ja vastaisuudessakin näin tulee tapahtumaan näitä kansanmurhaajia kohtaan. Aikansa voi uhitella ja terrorisoida mutta sitten Nato tekee asialle lopun ja suht lyhyessä ajassa! Hienoa,tosi Hienoa!

    Äänestä

Toivottavasti vie.

Äänestä

Tuohan on diplomatian kielellä, sodalla uhkaamista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Natoon. kirjoitti:

Kun TP Halonen oli ensimmäisellä Moskovan vierailullaan,jolloin suomalaiset lehtimiehet tekivät sen pahan Karjala kysymyksen. Presidentti Putinin vastaus tuli hiljaa hampaiden välistä. Suomelle on OTSINJ APASNIJ (nämä sanat löytyvät Venäjällä korkeajännitemuuntamon ovesta)ottaa nämä asiat esille. Kun TP Halonen vastasi Putinille, näin mielestäni hänen silmissään sellaisen välähdyksen, että nyt Vova sanoit pahat sanat. En loppujen lopuksi ihmettelisi, vaikka TP Halonen viimeisenä valtiomies tekonaan veisi Suomen Natoon. Hän siihen pystyisi hajoittamatta kansaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu