Ternimaito-kapselit

Onko joku kokeillut Ternimaito-kapseleita?Ja yleensäkin olen kiinostunut kuulemaan niistä lisää.
Olen kuullut niitä kehuttavan.Liekö kehuissa perää?
8503
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Älä vaan mene lankaan. Onneen EI OLE oikotietä, lupasivatpa he mitä tahansa "ihmevaikutusta"! Hoksasithan epäillä itsekkin, eikö se jo kerro jotain?!

Äänestä
  • Ihmettelen vaan, miksi urheilijat niitä käyttävät, jos ternimaito on turhaa ja minkä takia vasikat juovat sitä? Siinä pitäisi olla erilaisia suoja-aineita ja fyysistä suorituskykyä edistäviä aineita, mutta en kuitenkaan luota myyjien puheisiin. Jos tuo ternimaito on niin hyvä tuote, että sitä mainostetaan niin miksi sitä ei myydä kaupoissa tai muuten esim. televisiossa? Sen mainostaminen on ollut aika rajattua. Pitäisi varmaan kysyä asiantuntijoiden mielipidettä ternimaidosta. Itse en sano mitään kun en tiedä. Muutama kaverini käyttää ternimaitoa ja eivät ole huomanneet muuta kuin, että se kiinteyttää kehoa eli läski lähtee helpommin pois. Tämä siis tässä tapauksessa koskee lähinnä kuntosalin kävijöitä eli ei tuo ternimaito sinällään ole mikään laihdutustuote vaan täydentää liikuntaa harrastavien läskin kulutusta.

    Äänestä

  • Epäilijä kirjoitti:

    Ihmettelen vaan, miksi urheilijat niitä käyttävät, jos ternimaito on turhaa ja minkä takia vasikat juovat sitä? Siinä pitäisi olla erilaisia suoja-aineita ja fyysistä suorituskykyä edistäviä aineita, mutta en kuitenkaan luota myyjien puheisiin. Jos tuo ternimaito on niin hyvä tuote, että sitä mainostetaan niin miksi sitä ei myydä kaupoissa tai muuten esim. televisiossa? Sen mainostaminen on ollut aika rajattua. Pitäisi varmaan kysyä asiantuntijoiden mielipidettä ternimaidosta. Itse en sano mitään kun en tiedä. Muutama kaverini käyttää ternimaitoa ja eivät ole huomanneet muuta kuin, että se kiinteyttää kehoa eli läski lähtee helpommin pois. Tämä siis tässä tapauksessa koskee lähinnä kuntosalin kävijöitä eli ei tuo ternimaito sinällään ole mikään laihdutustuote vaan täydentää liikuntaa harrastavien läskin kulutusta.

    ko tuotetta ei myydä kaupoissa siksi että yhtiöt uskovat tällaiseen edustajien kautta kulkevaan bisnekseen, siksi he eivät myöskään mainosta ko tuotetta mitenkään jottei mene saatavasta tuotosta ns turhuuteen rahaa. eli menetellään suusta suuhun menetelmällä. jos esim saan sulle myytyä ja kiinnostut niin todennäköisesti sana leviää ja saavutetaan suurempia kuulijakuntia kuin niin että tuotetta olisi vain kaupoissa. uskokaa tai älkää niin Suomessa kysyntä on todella kova. ihmiset eivät vain tiedä mistä tuotetta saa. ja asiantuntijoilta on saatu jo tuloksia tuotteen toimivuudesta. suosittelen itsekin lämpimästi. koska elämme täällä kerran ja jos on mahdollisuus kahden kapselin päiväannoksella saada tarvittavat vitamiinit ja enemmänkin niin eikö päässä kolkuta..
    tuotetta käyttävät huippu-urheilijat ja esim televisiosta on tullut dokumenttejä yms keskusteluja tuotteen toimivuudesta. turha pitää humpuukina kun ei ole kokeillut..

    Äänestä

Sitä saa nykyään luontaistuotekaupoista.

Äänestä
  • Luontaistuotekaupoissa myytävät kapselit eivät ole pitoisuudeltaaan samoja kuin Verkostointimarkkinoinnissa olevat. Luontaistuotekaupan kapseleissa pitoisuudet ovat alhaisemmat ja maksavat saman 40e!

    Äänestä

Olen itse kokeillut ja ollut paljon virkeämpi. Ei niiden varsinaisesti luvata vaikuttavan mihinkään vaan, saat vastaainetta sinulla oleviin tauteihin ja vaivoihin. ne vaikuttavat yksilöllisesti joikaiseen meistä. Vatsakin on toiminut ja nesteet kiertää kehossa. Kannattaa kokeilla.

Äänestä

Kyllähän pillerit varmaan joihinkin asioihin auttavat, enkä markkinointitapaakaan moiti. Itsekin markkinoin terveystuotteita. Ja kokeilin myös tätä. Jo Gnld,n aikoihin (eihän gnld tosin mihinkään ole hävinnyt) yrityksen nokkamies aika-ajoin vaikutti epäasialliselta hommaan. Nyt on mies mennyt aivan sekaisin. Mies puhuu niin pehmosia kuin olla ja saattaa ja kehuu tuotettaan maasta taivaisiin vailla minkäänlaisia argumentteja. Mieshän on kuin Hitler. Myllylähän taas mainostaa vaikka lehmänpaskaa jos siitä rahaa saa.

Äänestä
  • En itse myy tuotetta, mutta aloitin syömään tableteita joulukuun alussa, niidenhän luvataan ehkäisevän mm. flunssia jne. Nyt on sitte kovin flunssa pariin vuoteen päällä (tauluun tömähti 38,5 juuri äsken). Sain myös jonkinlaisen krampin selkään joulukuun puolivälin jälkeen ja ainoa mikä autto lihassärkyyn oli vanha tuttu Mobilat. Mutta, ihmiset on kuitenkin erilaisia ja se mikä toisella toimii ei välttämättä sovi jollekin lainkaan. Väittäisin kuitenkin, ettei tämä ole ihan sitä mitä sen toivoisi olevan myyntipuheiden perusteella...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Terveys kirjoitti:

Onko joku kokeillut Ternimaito-kapseleita?Ja yleensäkin olen kiinostunut kuulemaan niistä lisää.
Olen kuullut niitä kehuttavan.Liekö kehuissa perää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu