Juuri paljastuneet alaikäisiinsekaantujat ovat kuulemma hyvin toimeentulevia,esimiesasemassa olevia miehiä.Jokin aika sitten tapettiin naispuolinen kunnallispoliitikko,asui hienossa talossa.Ns. lapsitappajat,siis nämä alaikäiset jotka tekevät raakoja surmia ja pääsevät lööppeihin,tulevat "hyvistä perheistä".
Huvittavaa näissä tuoreissa pedofiilitapauksissakin on,ei teko,vaan se että kaikilla treffipalstoilla naiset kuolaavat näitten kaltaisten miesten perään.Puliukotkin on sentään rehellisesti puliukkoja.
V---u että elämä on ironista,hah.
Huvittavaa näissä tuoreissa pedofiilitapauksissakin on,ei teko,vaan se että kaikilla treffipalstoilla naiset kuolaavat näitten kaltaisten miesten perään.Puliukotkin on sentään rehellisesti puliukkoja.
V---u että elämä on ironista,hah.
Vastaukset 4
Vanhimmat
... ja muutenkin olisit ollut tarkkaavainen, olisit kuullut, että näitämiehiä on kaikista yhteiskuntaluokista. Sinänsä asiassa ei ole mitään huvittavaa, kun lasten ja nuorten tulevaisuus tuhotaan. Ehkä sait uutisesta jotain henkistä tyydytystä itsellesi ja itsetuntosi pääsi väliaikaisesti kohoamaan, mutta väärä oli aihe. Tuollaisen uutisen jälkeen ei kyllä kukaan täysjärkinen naureskele. Puku ei miestä tee, vaan se, mitä on korvien välissä ja sydämessä. Joillakin tuntuu olevan vakavia puutteita molemmissa paikoissa.
Jonkun olisi taas tänäkin iltana ennen uutisia,kannattanut sittenkin pestä ne korvat ja hieroa simmuja,että olisi oivaltanut asian oikein,ei pidä kurkottaa mäntyyn,ei se Lokki siellä enää istu,mutta vilkaiseppa peiliin! ;(
Mikä perheen tekee mielestäsi "hyväksi" tai "huonoksi"? Samoin voisin jatkaa kysymyksillä,mikä on ns.hyvä ihminen ja huono ihminen.
Ja meistä Naisista ns.aikuisista naisista,suurin osa luulisin,hakee kunnollista fiksua elämänarvot ja muutkin arvot kohdallaan olevaa rehellistä,kuitenkin "särmää"omaavaa OK.MIESTÄ...mutta,mutta,..missä te ootte???
Minttu =)
... ollaan kaikki jo naimisissa, tai vähintään vakiintuneessa parisuhteessa.