Tänään HOUSE 2 jakso

1 kauden 2 jakso

21.00 Mtv3
House

Painajaisia.
Iskun päähänsä saanut nuorukainen kärsii painajaisista ja hallusinaatioista, mutta mitä piileekään kaiken takana?
5392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ko. sarjasta??

- Itseä kiinnostaa aina niin v-mainen lääketiede.
- Ei näyttäisi olevan ihmissuhde koukeroita. Hyvä, niitä näkee tarpeeksi oikeassa elämässä.
- nasevaa dialogia

Jos mahdollista. Asiallisia mielipiteitä, kiitos

Äänestä
  • Tykkään Hugh Lauriesta, ja odotin tätä sarjaa kovasti. Toistaiseksi on ollut aika kevyttä ja nippelimäistä juttua, iso osa kohtauksista on tullut nähtyä jo sarjan buffeissa.

    Eilisen jakson loppukohtaus (tohtori seisoo kentän laidalla) kuitenkin palautti uskoni - ehkä tästä tulee kuitenkin kiinnostava sarja.

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    Tykkään Hugh Lauriesta, ja odotin tätä sarjaa kovasti. Toistaiseksi on ollut aika kevyttä ja nippelimäistä juttua, iso osa kohtauksista on tullut nähtyä jo sarjan buffeissa.

    Eilisen jakson loppukohtaus (tohtori seisoo kentän laidalla) kuitenkin palautti uskoni - ehkä tästä tulee kuitenkin kiinnostava sarja.

    ...pakko sanoa että juuri tuo viime jakson loppukohtaus meinasi oksettaa ja ällöttää yli kaiken. Minkä ihmeen takia oli pitänyt laittaa sitä herkistelyä siihen, yäk... Vai ymmärsinkö koko hommelin ihan väärin.

    En erityisemmin välitä sairaalasarjoista, mutta "Tuho-osaston" vinohko huumori on okei ja siinä on paras hahmo se tummempi vanhempi lääkäri joka koko ajan vaan pottuilee. Toivoinkin että Housen käytös olisi hieman sinnepäin, ja onhan siinä jotain semmoista kivan tunnevammaista kumminkin.

    Äänestä

Ehkä ensi viikolla pysyn hereillä jakson loppuun saakka...kerron sitten tarkemmin,tykkäsinkö.

Äänestä

Tietysti katsoa Hugh Laurieta kieli pitkällä. Hitto, että se on seksikäs, yhä nykyään. Jos sarja on hyvä, se auttaa, mutta eipä sillä niin väliä. ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


House-fani kirjoitti:

1 kauden 2 jakso

21.00 Mtv3
House

Painajaisia.
Iskun päähänsä saanut nuorukainen kärsii painajaisista ja hallusinaatioista, mutta mitä piileekään kaiken takana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu