Miten elämä voikaan olla julmaa!
Pitäs illalla lähtä tantsuihin.
Puoli vaatekomerollista vaatteita on sängyn päällä.
Kun löytää sopivan hameen tai housut, ei löydä sopivaa puseroa ja jos löytää sopivan puseron, ei löydä sopivaa hametta eikä housuja!
Sukkahousutkin ostin, ja nekin tuli väärän väriset.
Vaateostoksille kun tässä vielä pitäis lähtä häh!
Pitäs lakata kynnetkin ja tukkaan pitäis laittaa väriä lisää.
Ja otanko minkälaisen laukun mukaan. Pienen vaiko vähän isomman. Matalat vai korkeet kengät.
Laitanko luomiväriä vai en.....jne.
Kyllä se ois meikäläiselle vaan paras pysytellä täällä neljän seinän sisällä, mutta kun olen päättänyt lähteä, niin lähen vaikka Eevan asussa.
Se on sillä sipuli...
Huh.. kylläpäs helpotti. Kiitos kun jaksoitte kuunnella :=)))))
Pitäs illalla lähtä tantsuihin.
Puoli vaatekomerollista vaatteita on sängyn päällä.
Kun löytää sopivan hameen tai housut, ei löydä sopivaa puseroa ja jos löytää sopivan puseron, ei löydä sopivaa hametta eikä housuja!
Sukkahousutkin ostin, ja nekin tuli väärän väriset.
Vaateostoksille kun tässä vielä pitäis lähtä häh!
Pitäs lakata kynnetkin ja tukkaan pitäis laittaa väriä lisää.
Ja otanko minkälaisen laukun mukaan. Pienen vaiko vähän isomman. Matalat vai korkeet kengät.
Laitanko luomiväriä vai en.....jne.
Kyllä se ois meikäläiselle vaan paras pysytellä täällä neljän seinän sisällä, mutta kun olen päättänyt lähteä, niin lähen vaikka Eevan asussa.
Se on sillä sipuli...
Huh.. kylläpäs helpotti. Kiitos kun jaksoitte kuunnella :=)))))
Vastaukset 23
Vanhimmat
Äläkä missään nimessä kysy ainoaltakaan miehenpuolelta, että "onks tää hyvä?" Ne sanoo aina, että joo, ei niihin voi luottaa;)))
kenenkään miehen mielipidettä. Sen oon kyllä oppinut :=))
Mulle ei KUULEMA ees uskalla sanoa rehellistä mielipidettä, kun KUULEMA suutun jos sen sanoo, enkä varmasti suutu. Siksi mulle KUULEMA sanotaan aina et joo hyvä se on :=))))
Mutta otti silmään toi puolikomerollista...otappas loputkin sieltä ;O)) jos vaikkka löytys mustaa hametta ja sen kanssa sopii jos vaikka minkävärinen yläosa...ne valkkaat valmiiksi ...sitten väri pääh'än ja samalla kun se vaikuttaa lakkaat kyntesi...ja sukkahousuja et vielä tarvitse välttämättä...ei ole niin kylmä...ja sitten korkeat kengät jalkaasi lähtiessäsi ja otat sen pienemmän laukun,ettet näytä muumimammalta...:O)) Huomaaks ,kuinka helppoo se on täältä kaukaa neuvoa ;O))))
sitä puolota komeroo ala tyhjenteleen kun loput miesten vaatteita :=)))
Mä oikeestaan päädyin nyt yhteen hameeseen, joka oon koko kesän pitänyt. Sitä kun ihastuu johonkin vaatteeseen, niin siitä ei malta luopua millään.
Toivotaan ettei kukaan tuu sanomaan mulle, et hei taasko sulla toi sama hame päällä :=))))
Miten voikaan miehillä se lähteminen olla niin helppoa. Ollaankohan me naiset ihan itse syypäitä tähän lähtemisen vaikeuteen.
taidetaan olla. Vähän vaikee sitä miestenkään syyksi on laittaa;)))
Makutuomarin hommista puheenollen; mä oon kehittäny sellasen systeemin, että näytän äijälle kaks vaihtoehtoa ja sen on tavallaan pakko valita toinen;)
Ota se kellertävä mekko mikä on siinä vasemmanpuoleisen kasan alimmaisena.Sit otat laatikosta sen punertavan leveän kangasvyön,laitat sen ympärilles tohon navan korkeuteen ja teet hienon rusetin siihen.Jalkaan laitat ne sukkahousut missä on se silmäpako niin ne mustat,korjaa se silmäpako kynslakalla minkä sait parivuotta sitten synttärilahjaks.Ota se pienempi väsky mukaan se on parempi.
Sama juttu täällä...mä pähkäilen puoli päivää,mitä laittasin päälle...kokeilen eri yhdistelmiä ja mies sanoo aina vierestä,että tuo on ihan hyvä ja tuo on ihan jees...;O)) mutta kun kaikki on sen mielestä aina hyvii ja itse alkaa olla jo hermona...lopulta sitten kumminkin päätyy juuri niin kuin sanoit ,siihen vanhaan,tuttuun ja turvalliseen asuun ;O))) olis kiva joskus oikein repäistä ,kun lähtee jonnekin,mutta kun on niin kaavoihinsa kangistunut :O/ ukko laittaa itsensä puolessa tunnissa valmiiksi ;O)
valitsee varmaan sen paremman vaihtoehdon jos ite lähtee mukaan, ja taas sen huonomman jos ei ite lähde :=))))
Eli... jos sä lähdet yksin, niin valitse juuri se asu, mitä mies moittii... Tai sitten.. voihan se olla niin ovela et arvaa sun ajatukset, niin ehkä sittenkin kannattaa valita se asu mitä mies ehdottaa :=)))
Ne osaa olla hyvin eteviä näissä asioissa. Sen olen huomannut :=))
G-P-A mies. Luuletkos et olis vientiä tuossa asussa?
Ei peeveli. Pitääkö mun kaivaa vielä se kellertävä mekkokin tuolta hyllystä.
Laitanko mä siihen silmäpakoon punaista kynsilakkaa, kun väritöntä ei nyt satu oleen? :=))))
korkkarit jalkaan, niitten kans näyttää vaikka mitkä vaatteet hyvänäkösiltä..ja ota se pienempi laukku, eihän sinne tartte muuta mahtua kun huulipuna ja puuterirasia..niin ja tupakkiaski tietenki..:))
Luomiväriä ehottomasti pitää olla,saa silmät näyttämään isoilta ja sexyiltä, jos sulla on vihreetä väriä niin laita sitä, käy hyvin punaseen tukkaan..jos et oo kerinny värjätä sitä muun väriseks..:))
mut ei ne kamalan korkeet oo, kun en osaa kovin korkeilla kävellä. Menee jalat muuten lintalleen :=))
Siinä pikkulaukussa on just se ongelma, et siihen mahtuis joko tupakka-aski tai kännykkä. Mut molemmat ei mahdu, ja molemmat pitää saada mahtuun.
Joo.. laitan vihreetä luomiväriä. Loppuillasta se onkin jo lähtenyt pois, mutta siinä vaiheessa ei ole enää väliä miltä näyttää...
mut kunnon korkkarit...Se on siinä.....Tiedä vaik joku Aatamikin tulis vastaan;o))))))
korkkarit naisesta naisellisen näkösen olipa sitte mitä tahansa päällä..:)
Viälä jos teippaa selkään lapun, niinku hiihtokilpailuis, että EEVA, jos ne ei muuten tajua;)))
Mihin sä muuten oot menos, voisin tulla kattomaan?
korekkarit....Näin se on:o))))
että jos tuohon tyyliin pukeutuisin, miehet pysyis aika kaukana ainakin alkuillasta, mut loppuillasta vois olla jo montakin miestä tyrkyllä :=))))
Niin.. tietenkin jos se toinen olis Aatami oiskin jo eri juttu :=))
ei passaa paljastaa mille lavalle, kun huuhaamiehet tulis kuiteski kiljuen sinne, niin miten sitä vois sitte kaikille olla yhtä tasapuolinen :=)))))
moinniemeen vai salmiko se oli?
Mut äläs meekkään nakuna...niin sateista ja kylmää...Hauskaa iltaa...puvussa kuin puvussa;o)))))
menee tonne ulos niin iho nousee kananlihalle,kana,kana,kana,kot,kot,kooot,ei oo heleppoo olla papukaija.
on hyvää......;o))))....
vastaus edelliseen kommenttiin, joka on näköjään poistettu: Ei ymmärrä, mut se siitä.
Suurin osa kait kuitenkin onneksi ymmärtää, että ollaan huuhaalla :=))
Laita päälles mikä tuntuu mukavalta, mutta älä unohda hymyä, se sopii jokaisen asun kanssa:=)
Tämä on miehen mielipide.