Venäjä katkaisee liikenneyhteydet Georgiaan.

Venäjä katkaisee liikenneyhteydet Georgiaan. Saarto koskee maa-, ilma- ja meriyhteyksiä, kertovat venäläiset uutistoimistot.
http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=97565
Köyhien kyykytys, onko Matti hyvin vihainen.
8496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Georgia, Georgia,
The whole day through
Just an old sweet song
Keeps Georgia on my mind

I'm say Georgia
Georgia
A song of you
Comes as sweet and clear
As moonlight through the pines

Other arms reach out to me
Other eyes smile tenderly
Still in peaceful dreams I see
The road leads back to you

I said Georgia,
Ooh Georgia, no peace I find
Just an old sweet song
Keeps Georgia on my mind

Other arms reach out to me
Other eyes smile tenderly
Still in peaceful dreams I see
The road leads back to you

Georgia,
Georgia,
No peace, no peace I find
Just this old, sweet song
Keeps Georgia on my mind

I said just an old sweet song,
Keeps Georgia on my mind

Georgia On My Mind Lyrics
Artist: Ray Charles
Album: Georgia On My Mind

Äänestä

Samoin Suomen tulee katkaista Israeliin (kuollut soturimme) ja Afganistaniin (haavoitettu soturimme) rahavirrat kaikenkarvisiin tukemisiin.

Äänestä

ja sairaammaksi menee. Venäjän kiristyksellä ei ole mitään rajaa, odottakaa vain kun tulee taas pakkaset, Venäjä alkaa taas sulkea hanojaan niiltä, jotka eivät pompi Kremlin pillin mukaan.

Venäjä on uhoava, säälittävä jättiläinen.

Äänestä
  • jenkit ovat harrastaneet jo kymmeniä vuosia!Ei liene mitenkään ennen kuulumatonta.Isommat talloo pienempiä so what?

    Äänestä

  • oli Berliinin ilmasilta, jolloin vapaa maailma näytti moukille, ettei ihmisiä voi pakkaseen eikä nälkään jättää.

    Äänestä

  • kirvelee ja itkettää??? Ymmärrän, näin sen kuvan jossa sait....HEEEEEEHHHHHHEEEEEEEREE!!!

    Äänestä

jos tulemme riippuvaisiksi Venäjän sähköstä.Tyhmät touhurit maassamme kun ajavat yhteistyötä niin innolla.Paras tapa pitää kapinalliset aisoissa on Venäjän tapa.Muka laskuja maksamatta.Niin taitaa olla Venäjälläkin.
Natoyhteys Georgiassa pelottaa ja vituttaa venäläisiä.

Äänestä
  • vai muuten vaan pelle! mihin unohtui vapaa kauppa? Jos jotkut suomalaiset tahot (teollisuus/yksityiset kuluttajat) haluavat ostaa sähköä Venäjältä, miksi pitäisi estää??? Asia pitäisi viedä EN:n käsiteltäväksi ettei laitonta vapaan kaupan estämistä pääsisi tapahtumaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


harasoo kirjoitti:

Venäjä katkaisee liikenneyhteydet Georgiaan. Saarto koskee maa-, ilma- ja meriyhteyksiä, kertovat venäläiset uutistoimistot.
http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=97565
Köyhien kyykytys, onko Matti hyvin vihainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu