Ylösoton aika on tiedossa
peloponnesos
12700
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
se siellä luurasi. En lukenut kuin nimen, muu oli sitä samaa paskaa mitä hurahtaneiden kruunaamattomalta kuninkaalta on jo totuttu odottamaan.
Tiesitkö muuten, että Veijosella on takanaan jo ainakin yksi hiukan epäonnistunut maailmanloppu? Sen piti tulla 90-luvun lopulla, mutta kerrankos sitä maailman paras ennaltatietäjä erehtyy.
Ja se ylösoton aika on tiedossa, huomenaamulla klo 05.30.
Selvittää tätä tapausta nyt. Eli mitä on konkreettisesti odotettavissa. Tarviiko muiden kun uskovaisten pitää kiikkustuolin kahvoista kiinni?
Uskon kuitenkin, että ko. ylöstempaus peruutetaan kuten aiemmatkin kesken jääneet.
Ettei nyt vaan olisi sotkettu sanoja, sillä kyseessähän on tietenkin ulosotto, sen verran pahaan henkiseen vararikkoon on kristinusko viime vuosikymmeninä ajautunut. Ja ulosottoon joutaisi minun mielestäni mennäkin mokoma joutava takapajuinen ja taikauskoinen pimeältä keskiajalta haiseva roska!
Ulosottoon.
Iljettävät papit nussivat kuoripoikia, ja saavat kirkko-organisaatiot maksaa maallisissa tuomioistuimissa, vahingonkorvauksia.
Krisselin kaksinaamaisuus paljastuu näkyvällä tavalla, heti kun saavat erityisaseman "jumalan" silmissä, niin himot, joita vastaan ne taistelee, saavat otteen.
Seuraavassa löytyy kultajyviä, muutoin niin kahelissa tekstissä kokonaisuutena:
http://www.niksula.hut.fi/~suomi/homokaasu.html
Jos tarkoitat kultajyvillä kuvausta siitä miten sairaaksi ihminen voi tulla, olet oikeassa. Muuten tuo kirjoitus oli kyllä ihan syvältä ja poikittain
Analysoidaan hiukka...
Vois vaikka kertoa tilastosta, jossa kerrottiin katolisissa papeissa AIDS kuolleisuuden olleen häiritsevän suuri suhteessa väestömäärään.
Muutakin ajattelun aihetta antavaa siellä on, kuten homfobia, onko se sisäsyntyistä vai opittua, jne...
Itsesuojeluvaisto versus homofobia
http://www.vapaa-ajattelijat.fi/lehti/2003_01/lasten_todellinen_hyvaksikaytto.html
http://kampusnet.joensuu.fi/blogs/?blog=ranta&archive=2004-12
Wednesday, December 29, 2004
Kaksi kertaa \"vähältä piti!\"
Joulunaikoihin kohistiin asteroidi 2004 MN 4:n mahdollisesta törmäyksestä huhtikuun 13 päivänä 2029. Nyt on varmistumassa, että asteroidi hujahtaa niukasti maapallon ohi, tosin uuden radan suhteen tilanne saattaa myöhemmin vielä muuttua. Seitsenkilometrisen asteroidin törmäys valtamereen aiheuttaisi huomattavasti suuremman hyökyaallon, kuin Intian valtamerellä sattunut, mutta maalle osuessaan tuhoaisi täysin noin 50 km halkaisijaltaan olevan alueen ja suuria tuhoja huomattavasti laajemmalla alueella.
No mitäs sitten täällä enää vehtaat. Tunge se johonkin, että helpottaa. Vai onko muuten vain paha olla ja tulee sillä konstia ylös? No yrjöö poika yrjöö!
Ketä se herra tarkoittanee?