Halla-aho tykittää taas

http://jussi.halla-aho.com/keskustelua_meilla_ja_naapurissa_osa4.html

Btw kirjoituksessa mainittu 'suomalainen' rauhanturvaajahan oli lopulta kansalaisuuden saanut afgaanimies.
3225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko Suomessakin pakko mennä näihin mellakointeihin ja auton polttamisiin, ennenkuin meillä nämä monikulttuurisuusmantraansa hokevat avaavat silmänsä? Montako raiskausta ja mummonryöstöä on tultava, ennenkuin niissä nähdään muidenkin, kuin uhrien vika? Toivottavasti osaamme äänestää oikein seuraavissa eduskuntavaaleissa ja saamme nämä monikulttuurisuusihannoitsijat pois eduskunnasta. Toivottavasti, muuten lasteni tulevaisuus on täynnä pelkoa ja alueita kaupungeissa, joihin ei uskalla mennä.

Äänestä
  • ryöstettiin jo 70-luvulla mutta ettehän te ipanat voi sitä tietää.

    Äänestä

Kiitos tosta linkistä. Aloin lukea juttua, enkä voinut jättää kesken. Huh huh.
Huonolta näyttää tuo Ruotsin tilanne.

ÄÄnesätäisin Halla-ahoa, jos vain asuisin Helsingissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

http://jussi.halla-aho.com/keskustelua_meilla_ja_naapurissa_osa4.html

Btw kirjoituksessa mainittu 'suomalainen' rauhanturvaajahan oli lopulta kansalaisuuden saanut afgaanimies.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu