Yks sano mulle

että häivy hevon kuuseen, tietääkö kukaan missäpäin Suomee sellanen paikkakunta on kun Hevon Kuusi?
9277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

olla missään, mutta Hevonvittu on. Jos se tarkotti sitä?;)))

Äänestä

taannoiselta listaltakaan, jos oli näitä paikkoja,... mut hevon kuusi...kyl se jostain löytyy sekin..

Äänestä

kuukkeliin hakusanaksi niin löytyypi ihan usiampi vaihtoehto :D

Siitä vain lähin valihtemaan...

Äänestä

se on saarenpäässä. eli on paikka olemassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vanha Maija kirjoitti:

että häivy hevon kuuseen, tietääkö kukaan missäpäin Suomee sellanen paikkakunta on kun Hevon Kuusi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu