Piuha kysymys

Huomasin eilen konehuoneess könytessäni akun kaapelikengästä irronneen ohuen piuhan, joka näyttäisi menevän siihen pieneen muovikoteloon, joka on kiinni kuskin puolen etu pellissä heti kojelaudan edessä. mikähän tuon johdon tarkoitus voisi olla? Tempra on 1,6 i.e.cat vuodelta 1991
3950
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

lisätään nyt, et auto on käyny pajalla, ja jopa Deltas, vuoden 2005 aikana. Hitsattu pohja pajalla takas kiinni, ja oiottu Deltalla (peräänajon jäljiltä, jäi kahden auton väliin)jne.

Äänestä
  • käynyt niin että autos on käynyt deltassa, anna sen mennä paaluun samantien.

    Äänestä

lambda-johto

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tempra kirjoitti:

Huomasin eilen konehuoneess könytessäni akun kaapelikengästä irronneen ohuen piuhan, joka näyttäisi menevän siihen pieneen muovikoteloon, joka on kiinni kuskin puolen etu pellissä heti kojelaudan edessä. mikähän tuon johdon tarkoitus voisi olla? Tempra on 1,6 i.e.cat vuodelta 1991

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu