Paljonhan

..yksityisellä hampaan poisto?
3492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näin yhden tamperelaisen hammaslääkärin odotushuoneen päydällä hinnaston,jossa tavanomaisen hampaan poiston hinnaksi oli listattu 68 euroa.En tiedä,oliko hinta Kela-korvauksen kanssa vai ilman.

Äänestä

Noin-hintoja, itse maksoin 51,00, mistä Kela korvasi 15,85, eli maksettavaksi jäi 35,15
Riippuu tietenkin, missä käyt, kannattaa ehkä jopa vertailla hintoja

EBA00 Hampaan poisto 40,37
EBA00 Vaikea hampaan poisto, esim. hampaan halkaisu 84,09
EBA10 Hampaan poisto leikkaamalla 151,37

Aika huimia hintoja kaikitenkin!

Äänestä

YKSI VÄLIHAMMAS, VIITONEN NUMEROLTAAN JA LASKU 109 EUROA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maksaa... kirjoitti:

..yksityisellä hampaan poisto?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu