pick-up penkit

olisko kenelläkään tietoa/kokemuksia pick-upin penkkien asenukkesta kyseessä on pitkällä ohjaamolla oleva auto ja siihen olisi tarkoitus asentaa niskatuella olevat penkit mutta ongelmana on se että penkkien pitäisi kääntyä jotta taakse mahtuisi kulkemaan joten neuvoja otetaan vastaan
2294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hommaa calibran etupenkit jostain romiksesta.Itse aikoinaan laitoin chevyn pick-uppiin sellaiset recarot.Helppo asennus auton omien penkkien tai sohvan runkoon.

Äänestä

Hommaa auton alkuperäiset penkit runkoineen, niin sopii suoraan koppaan kiinni. Olen laittanut kahden erillisen istuimen tilalle sohvan 454SS:ään katsastusta varten. Uskoisin että kaikissa kopissa on kiinnikkeet molemmille penkkivaihtoehdoille. Miten sinne taakse nyt pääsee? Onko se ilman takaovea ja tavallinen sohvapenkki. Ainakin 454SS:n penkit kääntyy (vain yläosa) ja alareunasta voipi tulla aika ahdas, jos pitäisi mennä taakse. Jos ei asenna keskikonsolia, niin keskeltäkin voisi ehkä kulkea taakse?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


chewy kirjoitti:

olisko kenelläkään tietoa/kokemuksia pick-upin penkkien asenukkesta kyseessä on pitkällä ohjaamolla oleva auto ja siihen olisi tarkoitus asentaa niskatuella olevat penkit mutta ongelmana on se että penkkien pitäisi kääntyä jotta taakse mahtuisi kulkemaan joten neuvoja otetaan vastaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu