Kysymys

Mitkä liikkeet "leventävät"yläkroppaa, siis hartioita.Tuntuu että lihakset muuten hiukan kasvavat, mutta hartiat ovat kapeat.Yksikertaisia liikkeitä yksinkertaisin välinein jos joku osaisi neuvoa.
4364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

olkapäille pystypunnerrusta, selällä ylätaljaa ja maastavetoa, rinnalle penkkipunnerrusta

Äänestä
  • vipunostot ja pystysoutu olkapäille tietenkin.

    Äänestä

Harjoita koko kroppaa tasaisesti perusliikkeillä niin kyllä ne hartiatkin siitä kasvavat kunhat annat itsellesi aikaa ja olet ahkera. Kannattaa muistaa, että perintötekijät määrittelevät hyvin mitkälle vartalomme sekä luuston muodon.

Äänestä

ite olen samanlainen; kapeaharteinen.
Leveyttä on toki tullut, muttei voi sanoa leveäharteiseksi.
Itse suosin vipunostoja; kannattaa keskittyä sivu ja TAKAolkapäihin, myös todella painavilla käsipainoilla tehtyinä. Myös kovat punnerrukset kuuluu ohjelmaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikael...... kirjoitti:

Mitkä liikkeet "leventävät"yläkroppaa, siis hartioita.Tuntuu että lihakset muuten hiukan kasvavat, mutta hartiat ovat kapeat.Yksikertaisia liikkeitä yksinkertaisin välinein jos joku osaisi neuvoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu