Nyt tarvittaisiin kipeästi seuraa pimeneviin syysiltoihin. Kyselenpä vaan, että löytyykö enää rehellisiä, rehtejä, suomalaisia miehiä iloksi ihan normaaliin elämään??
Vähän huonolta on tilanne näyttänyt pitkin vuotta, joten tämä epätoivoinen yritys kartoittaa mahdolliset vaihtoehdot on nyt viimeinen oljenkorteni. Pilke silmäkulmassa tätä täällä kirjoittelen, mutta vastailkaapa hyvät kaksilahkeiset, mikäli tunnistatte itsessänne nämä piireet. Mallia voi ottaa vaikka vanhasta kunnon suomifilmistä, jos ei muuten kolahda, mitä tarkoitan.
Vähän huonolta on tilanne näyttänyt pitkin vuotta, joten tämä epätoivoinen yritys kartoittaa mahdolliset vaihtoehdot on nyt viimeinen oljenkorteni. Pilke silmäkulmassa tätä täällä kirjoittelen, mutta vastailkaapa hyvät kaksilahkeiset, mikäli tunnistatte itsessänne nämä piireet. Mallia voi ottaa vaikka vanhasta kunnon suomifilmistä, jos ei muuten kolahda, mitä tarkoitan.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Täältä löytyy. Kuvittelin ettei reiluja ja rehtejä naisia ole. Mutta onneksi en vaipunut epätoivoon. Olet elämäni "päivänsäde".
Mistäs tällaisen axulin löytää?
Kiitos, on mukavaa olla päivänsäteesi!
Itsekkin ajattelin turvautua Pahvi-Taunoon,rehelliseen ja kunnolliseen Mieheen!
Ansa =)
kaikki jo varattuja!
varatut saavat rauhassa olla omissa luolissaan naaraidensa kanssa, niihin en koske.
Me oikeat kunnon miehet kuolimme sukupuuttoon feminismin nousun myötä.Meitä on vielä muutama jäljellä täällä kallioluolilla, muttemme aio tulla raadeltaviksenne.Korkeintaan käymme parittelemassa alhaalla laaksoissa nuorten naaraiden kanssa ja palaamme tänne sitten aina takaisin nauttimaan elämästä.
Pitäkää hauskaa leikeissänne olla miehiä ja leikkiessänne feminismin oravanpyöriin juuttuneiden epämiesten kanssa.
Onnea vaan sitten sinulle. Minä nimenomaan etsin niitä aitoja miehiä enkä mitään epämiehiä. Miehet miehinä ja naiset naisina, kaikessa. En siis ole mikään feministi-intoilija!
mutta sekin löytyy draamakohtaukseen jos tarvitaan
Mutta sitten se löysi uuden ihanan naisen,sellainen kunnollinen ja fiksu mies se oli,leikki kunnollista koti-isää ja pomppis aidan toisella puolella,missä se ruoho on vihreempää...vähän aikaa,pysyköön siellä,takaisin en ottaisi en sitten millään,yksin parempi kuin kaksin tyhjän kanssa!
Tsemppiä ja hyvää syksyä Sinulle! =)
EI OLE!
mutta löytyykö rehtiä naista?...epäilen.
Voin tosin puhua vain omasta puolestani :) Muista naisista en sitten tiedä..
Mutta voin puhua vain omasta puolestani :) Muista naisista en siis tiedä..
Tosin Ansan pyörtyminen ei kyllä minulta onnistu :)