Selkäkipuun

Tossa lekurilla käydessäni ihan muiden vaivojen takia, pyysin ohella reseptiä selkäkipuihin, kun reseptivapaat lääkkeet eivät ole tehonneet. Ei tunnu naxopren auttavan. Asiasta tietävät voisivat kommentoida kyseistä lääkettä, onko kyseessä siis vahva lääke vai "ihan perus burana". Aikoinaan on selkäkipuihin käytetty mm. tramalia ja sirdaludia.
2381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hyvää selkäkipuun on tramal 100mg ja jos välilevy painaa hermoa sitten lyrica ja jos oikeen paha kipu ja pullistuma, noita kahta yhtäaikaa. mutta jos vain tavallinen selkäkipu, siihen auttaa burana 600-800mg tai tramal, tramalia ei saa käyttää kauan koska jää koukkuun

Äänestä

mulla on selkä ollut kipeänä olen 45v ei oikein pysty nousemaan kunnolla ylös mun selkä on tutkittu ja annettu piikkinä lääkettä mutta tuloksetta söin ensin BRUFEN 600MG LÄÄKÄRI MÄÄRÄSI ja sitten vaihdettiin lääke iBUSAL 600MG NELJÄ KERTAA PÄIVÄSSÄ MUTTA kyllä ne on auttanut olen puolikkaan syönyt ja sitten jos kipu on kovaa niin otan kokonaisen ja mopilattia niin auttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naxopren 500mg? kirjoitti:

Tossa lekurilla käydessäni ihan muiden vaivojen takia, pyysin ohella reseptiä selkäkipuihin, kun reseptivapaat lääkkeet eivät ole tehonneet. Ei tunnu naxopren auttavan. Asiasta tietävät voisivat kommentoida kyseistä lääkettä, onko kyseessä siis vahva lääke vai "ihan perus burana". Aikoinaan on selkäkipuihin käytetty mm. tramalia ja sirdaludia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu