Miksi niitä hoitoja yleensä pitää antaa? Jos joku ei saa lapsia niin ei sitten saa. Miksi pitää laitattaa lapsia sellaisille joissa on jopa jotain sen alan vikaa??? Perinnöllisesti heikkoa hedelmällisyyttä yms.? Maailma on väkeä väärällään ja Suomestakin saa adoptio- ja sijoituslapsia aina vain runsaammin. Sitä paitsi elämänsä voi pyhittää muihinkin jaloihin tarkoituksiin kuin omien lasten saamiseen. Esimerksiksi setänä, enona, tätinä, kummina olemiseen, johonkin yleishyödylliseen asiaan jne.
Hedelmöityshoidot pois myös
heteropareilta
4122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mielestäni lisääntymisvietti ja lapsenhoitovietti kuuluvat niin kiinteästi yhteen, että epäilen ettei esimerkiksi lesbopareilla ole loppujen lopuksi kiinnostusta lapsen hoitoon kun ei ole kiinnostusta sen hankkimiseenkaan luonnonmukaisilla keinoilla.
käynyt. Hyviä tätejä lesbot ainakin osaavat olla, äitys kyllä hieman askarruttaa.
Yksikin ihminmen lisää ja maailma ei pelastu.
=)
Maailmassa on 1 ihminen aina liikaa - silloinkin jos ihmisä on planetalla vain 1.
IHMINEN = GLOBALISATIO KILLER
HUMAN IS DESEACE!
Eiköhän luonto lie tarkoittanut että lapsia saavat ne joilta se luonnostaan onnistuu.
Ehkäpä heidät on jopa tarkoitettu lapsettomiksi jotta mahdollisimman monet sellaiset onnettomat lapset jotka ympäri maailmaa elävät ilman vanhempiensa ja yhteisönsä rakkutta ja huolenpitoa saisivat kodin joka heiltä syystä tai toisesta on riistetty.