Cipralexin vaikutus hävisi?

Mitä ihmettä, onko tuttu tilanne?
3758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Luulin jo, että elämä alkoi helvetillisten vuosien jälkeen, mutta ei.
Annosta ei voi enää nostaakaan.

Tässäpä taas valvon ja olen väsynyt. Mitään en jaksa.

Ja todella, todella yritin. Pakotin itseni ulos, soittelin musiikkia kämpillä...

Mut nyt ei jaksa taas ihan mitään. Tänne koneellekin piti raahautua.

En tajua.

Äänestä
  • itselläni on ko.lääkkeen käytöstä huolimatta välillä huonompia päiviä/kausia.
    Ehkäpä teilläkin on jotain tällaista tilapäistä "taantumaa?"
    Ja ainakin minua ne rassaa, juuri kun on luullut päässeensä kunnolla eteenpäin, niin...kele!

    Äänestä

Mulla kävi sama Seroxatin kanssa. Ensin toimi tosi hyvin ja elämä toimi, ja sitten kaikki meni ihan pohjille, eikä auttanut vaikka kuinka annostusta nostettiin. :(

Nyt mulla on sitten Cipralex, joka tosin myös nyt vaihdetaan pois, muistaakseni Fevariniin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2 kk käytön jälkeen kirjoitti:

Mitä ihmettä, onko tuttu tilanne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu