1000€ palkkio tiedosta, joka johtaa varastetun TUMMAN VIHREÄN LAND-ROVER DISCOVERY 2:n vm.2000 rek.nro JIE-51 (rek.nro kaiverrettuna kaikissa laseissa) varkaan / varkaiden kiinni saamiseen ja tuomitsemiseen oikeudessa. Toimi pian, palkkio laskee viikon päästä 750 euroon, kahden viikon päästä 500 euroon, jne... Tiedot Porvoon poliisille p. 019-548 611 (vaihde)Muistakin tämän varkauden ratkausemiseen liittyvistä tiedoista ja niiden korvaamisesta olen valmis neuvottelemaan.
1000€ palkkio...
syvamiete
64402
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
1000 löytöpalkkio on riittävä,
mutta ehdot sellaiset että löytöoalkkiota ei tarvi koskaan maksaa,
""""varkaiden kiinni saamiseen ja tuomitsemiseen oikeudessa.""" ??
KERRO:
Jos kertoo mistä auton saa ehjänä,
saako siitä löytöpalkkiota, paljonko ?
..
..
Heheh, taisi tuolla "syvämietteellä" ollakin matalammat ajatukset tällä kertaa.
viisas syvämiete. Jos lupaisit tuon palkkion ja et maksaisi sitä vaikka joku kertoisi missä auto on, vetäisin sua naamariin luuviosella muutamaan otteeseen. Vedä hanskaas ja hanki ensikerralla kasko tai älä jätä avaimia paikoilleen!
äläkä täälä huutele huutokauppahintoja...
En ilmoittaisi vaikka näkisin, sen verran oli halventava pyyntö.
Jukra sentään, kun just meni ton näköinen ohi ja ilmeisesti tommosen auton arvo on jotain 18.000 euroa, mutta kun tuo palkkio tippuu koko ajan, niin enpä mä viitsi sen kummemmin ihemtellä sen kanssa.
Toivottavasti löytyy romuna parin viikon päästä.
Eihän sulla ollut kaskoa?
Ne on nää ruåttalaisen sen verran pihejä, että kannattaa unohtaa.
AMERIIKAN meininkiä kun yritetään olla niin fiksuja et oikein palkkion hinta putoaa. Kuule pudota pois, jää muutama sata euroa lisää sen alle tonnin hintaisen fiatin ostoon.
Hanki peelo ensi kerralla kasko ja työnnä nuo huuhaa palkkio lupauksesi hanuriisi!