Onko muilla käynyt niin että laatan eka pilleri aiheuttaa rajua oksentelua?
Diane Novan laatan ensimmäinen pilleri
ja oksentelu
4404
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olet luultavasti raskaana?
okei.. siis joka kuukausi yhden yön verran :D
Kuulostaa aika erikoiselta, minä söin Diane Novaa 5 vuotta (määrättiin minulle myös lievän aknen hoitoon joka tepsi), enkä koskaan kärsinyt pahoinvoinnista. Ainoa oire jonka oikeastaan huomasin, oli se että pillerittömänä viikkona sain helposti päänsärkyä.
Ohjeessakin luki muistaakseni että jos pahoinvointi esiintyy on hyvä ottaa lääkäriin yhteyttä. Diane Novissahan hyvin korkea hormoonipitoisuus..
suomessa ei edes myydä korkeapitoisia pillereitä.. muihin verrttuna dianessa on hiukan enemmän hormonia, mut ei voida puhua korkeapitoisesta pilleristä.