Suomi on EU:ssa ja sillä sipuli. Koittakaa vaikuttaa asioihin EU:n kautta. Vedotkaa vaikka Chiraciin ja Broidiin! Kyllä ne teitä kuuntelee.
Lopettakaa valitus!
Chevelure de Benedice
11318
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
tehkää yhteystöitä toisten EU.n kansojen kanssa. yhteys antaa voimaa.
Muunlainen yhteys Euroopan kansojen välillä on teeskentelyä. EU toimii ja kestää.
Suomea ei EU:ssa kuuntele kukaan. Suomalaisten veronmaksajien rahat kyllä kelpaavat.
Suomi päättää asioista yhdessä muiden kanssa.
http://www.keskusta.fi
Tietoa esim. sieltä, Matti Vanhasen linjaan kannattaa tutustua.
Viiraa pääsä:)
jääkin. Palautteena ehkä jotain vittuilua suomalaisesta ruoasta.
Vain Berlusconi ilmoitti, ettei pidä tarjoamastamme ruoasta. Muut ovat pitäneet Suomesta kovasti. He ovat oikeita Suomen-ystäviä.
"Suomi on EU:ssa ja sillä sipuli."
Näin varmistetaan, että Suomi ei milloinkaan jää pysähtyneisyyden tilaan. Pysymme mukana muutoksessa, kun pysymme EU:ssa!
Eun häpäisemisestä kunnia merkinnä ihanaa lotto voitto:) jatkan kunniakasta eun häpäisemistä ja lupaan täten puhua ihmisille järkeä eun paatoksellisesta rikollisesta toiminnasta kansalaisiaan kohtaan sekä kuinka paljon olot Suomessa olisivat paremmin ilman euta:) ja sen sanon että jo 80 ihmistä olen kääntänyt euta vastaan jokaisesta olen ollut onnellinen:)
Koko ajan koitetaan vaikuttaa EU:hun mielenosoituksin ja ensi kevään vaaleissa. Chirac ja Broid kuuntelevat korkeintaan toisiaan, eivät suomalaisia!!
Sillä EU-sipulilla ei pitkälle pötkitä, kun GMO-tuotannon haitat näkyvät terveyskustannuksissa ja maaperän köyhtymisenä.
http://www.saunalahti.fi/wtc2001/kolumneja.htm