Auto Suomeen?

Minkäslaisia firmoja olisi jotka hoitavat auton tuonnin Suomeen, niin ettei itse tarvitse mennä paikanpäälle? Tuon meriauto.com jo löysinkin ja taksa oli n. 1500 euroa. Löytyykö yhtään edullisempia vaihtoehtoja?
4824
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ottoauto.de
alenius.de

Äänestä

Suomeen?

Oletko jo tehnyt kaupat, vai onko autosi vain jostain syystä jäänyt, minne?

Ilmeisesti Saksaan, koska niin luontevasti esitit tuon "avausmaksun"?

Ruotsista tuotuna tuo kyllä vaikutti hieman yläkanttiselta!

Mutta kuten niin monet muutkin jutut tällä saitilla, tämä kuuluu myös sarjaan "tyhjän jauhajat"

PS. Yleensä kaikki rahtifirmat kuljettavat rahtia!

Äänestä
  • Kuten edellinen jo mainitsi, jos auto on jo valmiina,rahti Suomeen on lähes kaikilla rahtifirmoilla 600-800€.
    Riippuen lähtö ja määränpää kaupungeista.
    Jos taas autoa ei ole haku ja osto on yleensä luokkaa 500€ ja siihen paperit ja kilvet (jos tarvitsee ajaa esim.laivaan) 150-300€.
    Eli ei se 1500 ole ihan älytön jos se on "auto pihaan" paketti.

    Äänestä

Terve
Löytyy varmasti halvempia.Esim osoitteesta
[email protected] oma kuljetuskalusto ja jos on 2-3 viikkoa aikaa niin hinta pyörii siinä 850-1100 euroa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Etsivä löytää kirjoitti:

Minkäslaisia firmoja olisi jotka hoitavat auton tuonnin Suomeen, niin ettei itse tarvitse mennä paikanpäälle? Tuon meriauto.com jo löysinkin ja taksa oli n. 1500 euroa. Löytyykö yhtään edullisempia vaihtoehtoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu