Siinä ei ollut mitään helluntailaisuuden tai Raamatun vastaista? Toivoisin L.Salmelalta vastausta, koska käsitän asian niin, että hän itse poisti aloituksensa. Mutta haluaisin tietää miksi? Odotan vastausta, varsinkin, kun olet tekemisissä hypnoosin, rajatiedon ja olultismin kanssa ja samanaikaisesti vetoat Jumalan Sanaan toteamalla, että "nyt nähdään, pitääkö Raamattu paikkansa". Eikö se aloituksesi teksti suunnilleen näin mennyt?
Minne katosi Salmelan avaus?
jukka.finland
9850
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Helluntailaisuus palstalta saisi poistaa muutkin L.Salmela:n opetukset ja oppinsa mainostukset.
Tämä kun ei ole noituus palsta.
Tämä ei ole sellainen palsta eikä hypnologien kehto.
hallooo
-????
Kaikkia viestejä en ole ehtinyt avata.
Jälleen Salmelan viesti minulle on aloituksen alta kadonnut ja luonnollisesti siihen antamani vastaus.
Koen niin, että meidän tulee rukoilla tämän miehen puolesta. Me ihmiset näemme toisistamme vain jäävuoren huipun, mutta Herra tuntee sydämemme syvimpään saakka. Ei ole niin pimeää laaksoa, etteikö Herra voisi valoon ja vapauteen johdattaa.
Herra, ojenna kätesi ja auta Salmelaa.
"Vihamies kuka oisi niin voimallinen,
että voittaa hän vois tämän Herran.
Sodassamme Hän linna on turvallinen,
Hän on voittanut Saatanan kerran.
Jos me joudummekin, syvihin vesihin
ratki keskelle kuoleman kauhun,
emme nääntyä voi, Hänen äänensä soi
läpi myrskyn ja helvetin pauhun."
-yhteyksissä tähän MK81 kaveriin tuntuu olevan paniikki päällä..eihän tuollaisesta aummasta josta hän puhuu,voi tulla mitään mahdottomia juttuja,huono asia tietenkin jos luottotiedot sen takia menee jne..
Olemme eilen (maanantaina) jutelleet tunnin puhelimessa ja pidämme s-postilla yhteyttä. Palstalla en voi enempää sanoa. Toivon mahdollisimman monen muistavan lähimmäisiään -mukaanluettuna MK81- rukouksissaan.
-ao kaverilta juuri ja olen koittanut rukoilla kun ei nukutuksikaan saa näämmä..
-toimiiko sinun e-mailisi ?
Sekä [email protected] että [email protected]. Kannattaa käyttää esimmäiseksi mainittua, jos haluat ottaa yhteyttä.
Viime päivien s-postiruuhkaa en ole ehtinyt kokonaan purkaa, kun itselläni on näitä lääkärissä käyntejä ja hoitoja.
Nyt yritän hetken levätä, kun aamulla on lähtö taas Helsinkiin omien hoitotoimieni vuoksi.