Putinin sairas Venäjä

Putinin Venäjä on muuttunut yhä sairaammaksi. Uskontoja (ortodoksikirkkoa, joka on Kremliin kytköksissä ja Islamia lukuunottamatta) vainotaan systemaattisesti. Venäjällä määrättiin toimintakieltoon jopa Pelastusarmeijan Moskovan osasto, koska Putinin Venäjän mukaan Pelastusarmeija on sotilasjärjestö, joka kasvattaa kasarmikurinpitoa.

Venäjällä on myös käsittelyssä lakiehdotus, joka kieltää evankelioinnin ja lähetystyön kokonaan. Etenkään sairaille ja avuntarpeessa oleville ei saa julistaa evankeliumia, vaan se katsotaan rikolliseksi toiminnaksi.

Venäjä on hyvin hyvin sairas terroristeja tukeva KGB-valtio, joka tulee syöksemään maailman pimeyteen.
8720
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Venäjällä on myös käsittelyssä lakiehdotus, joka kieltää evankelioinnin ja lähetystyön kokonaan. Etenkään sairaille ja avuntarpeessa oleville ei saa julistaa evankeliumia, vaan se katsotaan rikolliseksi toiminnaks

Valheesta ja varastamisesta pitää saada tuomita evankelistat vankilaan,ette te ole lain yllä.
Tedänlaiset hullut tulee sulkea mielisairaalaan toitotatte päivästä päivään valheita,te olette nykypäivän cyberterroristeja!!!

Äänestä

hyvään suuntaan olla Venäjällä menossa. Vaikka en usko Venäjän suunnalla olevan Suomen kannalta mitään merkitystä, niin kyllä tuollainen toiminta huolestuttaa.

Äänestä

monilla paikkakunnilla opettavat nyt ja tulevat opettamaan lapsille myös vain ortodoksiuskontoa, josta tulee pakollinen oppiaine. Näissä oppikirjoissa opetetaan mm. että babtistit ovat amerikkalaisia lahkolaisia, joiden tarkoituksena tuhota Venäjän kansallisuskonto ja vahingoittaa Venäjää.

Oppikirjoissa myös uhataan, että tietäkööt protestantit, että heille ei jää enää kauan aikaa elää Venäjänmaalla.

Vain ortodoksiuskontoa opetetaan, muut kristityt seurakunnat julistetaan vahingollisiksi lahkoiksi.

Äänestä
  • onkin se oikea uskonto. Ilmankos minä en millään tule toimeen, teidän hihhuli-juutalaisten kanssa. Sinä sen keksit.

    Äänestä

aisoihin, Putin ja Bush. Kumpikin omalla tahollaan tulevat aiheuttamaan seuraavan maailmanpalon. Ja Joulupukki pitäisi nostaa ainoaksi vallitsevaksi ja viralliseksi uskonnoksi. Ainoa jonka jäljessä ei kulje pitkä verivana.

Äänestä

"Etenkään sairaille ja avuntarpeessa oleville ei saa julistaa evankeliumia, vaan se katsotaan rikolliseksi toiminnaksi. "

Tasta olen samaa mielta. Olen aina ihmetellyt kirkkoja jotka tekevat kaannytystyota maailman koyhimmissa maissa. Eivat koyhat ja avuntarpeessa olevat saarnaamista tarvitse vaan oikeaa apua. Kysymyksessa on selva hadanalaisen aseman hyvaksikaytto.

Äänestä
  • Olen samaa mieltä, mutta mitä se Venäjä asiaan sekaantuu. sehän on toiminnallaan luomassa uusia, tohjoksi ammuttuja köyhäinsyövereitä tähän maailmaan. Toivotan onnea terroristeille, jotak haluavat kostaa Venäjälle ja USA:lle! Antiristuksia on jo yllin kyllin tässä maailmassa.

    Äänestä

käännytetään. Kuitenkin niissä on kysymys vanhemmista uskonnoista kuin juutalaisuus, kristinusko, buddhalaisuus tai islam. Kumma etteivät venäläiset tajua mikä tavaton rikkaus heillä perinneuskonnoissakin on. Sitten varmaan voivottelevat kun kaikki on jo hävitetty.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Phaedra kirjoitti:

Putinin Venäjä on muuttunut yhä sairaammaksi. Uskontoja (ortodoksikirkkoa, joka on Kremliin kytköksissä ja Islamia lukuunottamatta) vainotaan systemaattisesti. Venäjällä määrättiin toimintakieltoon jopa Pelastusarmeijan Moskovan osasto, koska Putinin Venäjän mukaan Pelastusarmeija on sotilasjärjestö, joka kasvattaa kasarmikurinpitoa.

Venäjällä on myös käsittelyssä lakiehdotus, joka kieltää evankelioinnin ja lähetystyön kokonaan. Etenkään sairaille ja avuntarpeessa oleville ei saa julistaa evankeliumia, vaan se katsotaan rikolliseksi toiminnaksi.

Venäjä on hyvin hyvin sairas terroristeja tukeva KGB-valtio, joka tulee syöksemään maailman pimeyteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu