Suomalaiset ovat lampaita

Näinkö helposti se käy. Olisin ymmärtänyt jos vanhasen lausonnon perusteella olisi tapahtunut sama toiseen suuntaan. Minustakin on loukkaavaa että minua epäillään television hallussapidosta. Käsittämätönta, ei ihme että poliitikkotollot voi tehdä mitä tahansa.
1138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

tiedän olevani uros-puolinen, niin eikös vois sanoa pässiksi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jeeeeeeeeees kirjoitti:

Näinkö helposti se käy. Olisin ymmärtänyt jos vanhasen lausonnon perusteella olisi tapahtunut sama toiseen suuntaan. Minustakin on loukkaavaa että minua epäillään television hallussapidosta. Käsittämätönta, ei ihme että poliitikkotollot voi tehdä mitä tahansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu