Lukiko joku Tuulilasin Turbo -lehdestä
Maserati 3200GT kirjoitelman?Autoa ylistettiin,mutta puhuttiin paljon myös Maseratista vikaherkkänä autona.Onko tosiaan näin?Vai oliko kyseessä vain maanantaimalli?Näin persaukisena ei varaa Maseratiin,mutta jäi mietityttämään mikä on Maserati auton todellinen maine.
Tuulilasin Maserati tarina..
7
3004
Vastaukset
- S80 Summum
3200GT ei varmasti ole yhtä kestävä kuin joku tojota, mutta ei se nyt ihan pommi ole. Jos ei auton korjausta osaa ollenkaa, niin jättäisin tuon 3200GT:n pois vaihtoehdoista. Itse olen 3200GT Maseratilla ajanut, ja se on oikeasti todella hieno peli. "Pieni" V8 turbo antaa aivan uskomattoman potkun tuohon koriin. Sähkövikoja tuossa kaverin Maseratissa on ollut melkoisesti, mutta suuremmilta ongelmilta hän on välttynyt. Ylläpito nielee kuulemma ilman isompia vikojakin ihan kiitettävästi rahaa, esim. jakohihnan vaihtosumma oli jotain ihan tähtitieteellistä luokkaa. Tuota 3200GT:tä saa muuten todella halvoilla hinnoilla saksasta. Reilusti alle 40 000€ voi jo löytää kelpo yksilön.
- 222222222
Ne halvimmat on ollut mustalaisilla.
- Ei pidä maksaa liikaa
"Tuota 3200GT:tä saa muuten todella halvoilla hinnoilla saksasta. Reilusti alle 40 000€ voi jo löytää kelpo yksilön."
Ja löytää jopa alle 30.000 euronkin.
Samantehoisia mersun urheiluautoja saa huomattavasti halvammalla. Todennäköisesti pääsisi pienemmillä ongelmilla, mutta, eihän se maserati ole. - guugle
Ei pidä maksaa liikaa kirjoitti:
"Tuota 3200GT:tä saa muuten todella halvoilla hinnoilla saksasta. Reilusti alle 40 000€ voi jo löytää kelpo yksilön."
Ja löytää jopa alle 30.000 euronkin.
Samantehoisia mersun urheiluautoja saa huomattavasti halvammalla. Todennäköisesti pääsisi pienemmillä ongelmilla, mutta, eihän se maserati ole.mustalaisten kulkupelejä. Yksikään manne ei ole eläissään Maseratiin koskenut!
- Terno Lindeman
guugle kirjoitti:
mustalaisten kulkupelejä. Yksikään manne ei ole eläissään Maseratiin koskenut!
Älä sie kuulee tuu tänne päätäs aukomaan. Morasta tulloo kohta.
- töihin
Terno Lindeman kirjoitti:
Älä sie kuulee tuu tänne päätäs aukomaan. Morasta tulloo kohta.
...
- Nimetön
Terno Lindeman kirjoitti:
Älä sie kuulee tuu tänne päätäs aukomaan. Morasta tulloo kohta.
Minun veljeni Terno on kyllä etelämpää.. et sitten ole sinä.. t. Isoveli
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?982038- 981488
- 1121187
- 771085
- 1211072
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57903- 51887
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis58846- 36822
- 33733