Ostanko noin 800€:lla Seat Malagan 1,5l, 1988. Auto on siistissä kunnossa, hyvin pidetty, kesällä katsastettu, ajettu 130 000 km, ilman talvirenkaita. Onko hinta millainen tällaisesta autosta, sillä en ole autokauppoja ennen tehnyt.
Vastaukset 5
- stuntman
Tavallisesti nuo on umpiruosteessa, mutta noin vähän ajettu, ehkä ihan kelpo auto.Vaikea sanoa näkemättä.
- pöndis
Siit system porcce; kamala bensarosvo tuo peli moottorin tilavuuteen nähden.
Käytä autotohtorilla kumminkin varmuuden vuoksi.
Ton ikäluokan autossa on aina jotain vikaa, vaikka sillä oltaiskin ajettu vaan kirkkomatkat sunnuntaisin.
Oikea arvo varmaankin jossain 450€-700€ välimaastossa- kelvoton
Älä osta ja menetä hermojasi. Tuon mallin paras osa on moottori, siis pelkkä moottori ilman apulaitteita. Kone on vahva ja potkua piisaa kivasti. Mutta: kaikki apulaitteet kelvottomia, sähköjohdot ja kytkimet sekä releet ala-arviosia, eivät kestä ja toimi maamme keleissä. Tuo fiiatin peruja ollut Seat-malli sen aikaisen Ibizan kanssa tuotiin maahamme liian keskeneräisinä, olisi pitänyt jo alussa parantaa sähköjen suojausta sun muuta, ja kaasarikin olla parempi. Myöhemmät ruiskumallit oli jo paljon parempia vm-90-91.
Seat muuttui laadultaan hyväksi pikku hiljaa 90-luvulla Volkkarin konsernin alla, samat osat kuin VW:ssä, vain korin muotoilu erilainen. Uusimmat mallit laadukkaita pelejä, kuten VW tai Skoda.
Jos tuon ostat, maksa korkeintaan 400 eur.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371333- 1481071
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät67845- 60651
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.51648Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33541- 30533
- 39507
- 63503
- 16497