yksikään kepulainen kansanedustaja

ke-ris

10

339

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jutussa muka

      sillä lailla "seisoi"?...dorka

    • Kaupunkilainen

      ..akoille ja luusereille.

    • Monella KEPUlaisella kansanedustajalla on paljon peiteltävää ja salattavaa. Ei ole ihme, että he eivät vastaa kysymyksiin, joissa arvioidaan heidän rehellisyyttään ja moraaliaan.

      Aika hauskaa muuten, että hallituksessa tekijänoikeuksista vastaava ministeri Tanja Saarela mm. suosii tuoteväärennöksiä. Hänet nähtiin taannoin virallisella ulkomaan vierailulla käyttävän väärennettyä Pradan käsilaukkua. Tämä osoittaa todella heikkoa moraalia sekä olematonta harkintakykyä. No näistä molemmistahan Tanja Saarela on tullut tunnetuksi muissakin yhteyksissä.

      • käytät?

        otsikossa kysymys.


      • jo hiukan

        toipunut Jaskari jutusta? Se moraali, se moraali Känä?


    • etteivät

      vastanneet Iltalehden kysymyksiin. Tuollaise roskalehden saa jättää telineeseen. En itse ainakaan ostaisi, niin halpaa rahaa ei ole.

    • vastaavat vain

      Tex Willer lehden kyselyihin, ja niihinkin vasta käräjillä.

    • edustaja edes

      vastannut edes äänestäjän kysymykseen verotuksesta,kaikki muut kansanedustajat vastasivat kun sähköpostilla kysyin.

    • Demarit kyttäporukkaa

      Vaaleissa kansa voi sanoa sanansa haluaako ilmiantajat (valheellisilla ilmiannoilla) valtaan. Meininki on kuin vanhassa Neuvostoliitossa.

    • helahoito

      Väärä luulo ,mm Paula Lehtomäki vastasi.
      Lue enemmän ,luule vähemmän!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      142
      1640
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      151
      1103
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      70
      970
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      333
      948
    5. 68
      753
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      733
    7. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      681
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      38
      644
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      611
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      581
    Aihe