http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa/
Savuaako jossain, kun pääministeri (sd) ja heti perään pressa (sd) ottavat kantaa näin (pieneen) asiaan?
Savuaako jossain, kun pääministeri (sd) ja heti perään pressa (sd) ottavat kantaa näin (pieneen) asiaan?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nyt on demareilla paniikki. Näitkö miten Lipposen naama punotti eduskunnan kyselytunnilla ja miten hermostuneesti Haloska esiintyi.
Koivisto on jo puhunut itsensä pussiin.
Haloska puhui ylevistä oikeusjärjestelmän periaatteista, kun koko jupakka nousi siitä, että noita periaatteita on törkeästi loukattu.
On se kivaa kun täällä saa kirjoittaa mitä sylki suuhun tuo. Ei tarvitse vastata kirjoituksistaan niin kuin hyvän journalismin mukaan toimivien tiedotusvälineitten pitää.
Ja vaikka myöhemmin osottautuisi, että tiedot eivät pitäisikään paikkaansa, voi selittelynsä kuitata vain olan kohauttelulla tai vaikenemisella ilman vastuuta. Sitten voikin taas käydä uuden "epäkohdan" kimppuun, uudella nimimerkillä tietysti. Sitävastoin julkinen media joutuisi vähintään pyytämään anteeksi tekojaan.
Eläköön rajaton sanavapaus!
että niistä tietää jokainen, että kysymyksessä ovat sairaan ihmisen aivoitukset. Siis nuo törkeimmät kirjoitukset.