Cerazette+painonnousu

Aloitin jokin aika sitten kyseiset pillerit ja nyt on kokoajan turvonnut olo, painoa on tullu n. 5 kiloa lisää..Maha on turvonnut siis kaikki mitä tulee kertyy mulla just mahaan. Hirvee läskivatsa..Hermot menee.
Eli onko ainoa keino pitää paino jotenkin hallinnassa, lopettaa pillerit?? Kokemuksia?? Viimeinkin oon löytänyt muilta osin sopivat pilsut, mutta kun ei olisi enää varaa lihoakaan..
Tuun ihan hulluks..Kauhee stressi päällä ja kohta en uskalla syödäkään mitään. Apua!?
55183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Itse käytin samaisin pillereitä vajaan vuoden ja huomasin saman. Paino ei varsinaisesti noussut, mutta jatkuvasti oli turvottava olo ja vatsa ei toiminut kunnolla..
Ei sopinut minulle oikein.. nyt vaihtamassa taas yhdistelmä pillereihin jälleen.

Äänestä

eli minä syön vasta toista laattaa kyseisiä pillereitä ja olen kyllä ihan tyytyväinen vielä. Ei ole turvonnut olo eikä ole muitakaan oireita havaittavissa. Kauanko itse olet syönyt cerazette-pillereitä? Kyllähän painonvaihtelu mainitaan ko. pillereiden sivuvaikutuksissa, mutta mielestäni ei pitäisi olla kuin parin kilon luokkaa...

Äänestä
  • Oon syönyt niitä reilun kuukauden ja oikeasti tuntuu että olen paisunut kuin pullataikina..Ruokailutottumukset on pysyneet mielestäni melko samana.
    Hitto vie, muuten tuntuu pillerit ihan hyvältä, naama ei pahemmin kuki ja menkat on kutistunu olemattomiin!No, naama on alkanut kyllä rasvottuun aikalailla, mutta uskoisin että sen saa pysymään kurissa.
    Menee tää elämä aika onnettomaks, jos täytyy alkaa kituuttaan ihan jollain parilla salaatinlehdellä..Voihan hitto!

    Äänestä

  • Apua! kirjoitti:

    Oon syönyt niitä reilun kuukauden ja oikeasti tuntuu että olen paisunut kuin pullataikina..Ruokailutottumukset on pysyneet mielestäni melko samana.
    Hitto vie, muuten tuntuu pillerit ihan hyvältä, naama ei pahemmin kuki ja menkat on kutistunu olemattomiin!No, naama on alkanut kyllä rasvottuun aikalailla, mutta uskoisin että sen saa pysymään kurissa.
    Menee tää elämä aika onnettomaks, jos täytyy alkaa kituuttaan ihan jollain parilla salaatinlehdellä..Voihan hitto!

    ...vielä. Meneehän siihen muutama kuukausi, että elimistö tottuu kyseisiin hormoneihin. Tuskin sinä koko ajan paisut ja paisut. Voihan olla, että elimistösi on kerännyt nestettä, mutta se voi tasaantua!! Olen kuullut, että jos tulee jotain sivuvaikutuksia, niin kannattaa syödä pillereitä puolisen vuotta ja sitten vasta näkee tasaantuuko "vaivat".

    Äänestä

Söin cerazetteja oikein tyytyväisenä muutaman vuoden ilman minkäänlaisia haittavaikutuksia. Sitten kuitenkin helvetti alkoi.. Tuli tiputteluvuotoa jatkuvasti, iho meni todella huonoksi aivan kun eläisi teini-iän uudetaan ja lihoin 15 kiloa (hyvällä omatunnolla syytän pillereitä ;)). Vuoden jaksoin ajatella, että kyllä se tästä vielä ohi menee, kunnes tuli totaalinen stoppi ja vaihdoin nuvaringiin. Saa nähdä miten vaikuttaa oireisiin..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apua.. kirjoitti:

Aloitin jokin aika sitten kyseiset pillerit ja nyt on kokoajan turvonnut olo, painoa on tullu n. 5 kiloa lisää..Maha on turvonnut siis kaikki mitä tulee kertyy mulla just mahaan. Hirvee läskivatsa..Hermot menee.
Eli onko ainoa keino pitää paino jotenkin hallinnassa, lopettaa pillerit?? Kokemuksia?? Viimeinkin oon löytänyt muilta osin sopivat pilsut, mutta kun ei olisi enää varaa lihoakaan..
Tuun ihan hulluks..Kauhee stressi päällä ja kohta en uskalla syödäkään mitään. Apua!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu