Turkulainen Mäenpää

Turkulainen valtuutettu Olavi Mäenpää tekee edelleenkin hyvää työtä eläinten hyväksi. Sain siitä omakohtaisen kokemuksen tällä viikolla. Kiitos Olavi - naapuriltani kanssa!
7624
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ettei vaan olisi Olavi itse pistänyt viestiä hyvistä teoistaan palstalle!?! Vaalithan ovat taas tulossa ja herra huuhaa pyrkii näin kilpeään kiillottamaan...

Äänestä
  • "Kuukauden sairain lärpäke", Kukunor ei "suvaitsevaisena" ottanut Holohoax-satiirisarjakuvaa myyntiin aikoinaan. Ah niin tyypillistä "suvaitsevaisuutta" taas. "Joku raja sentään, kyllä miesten ryppyreiän rynkytys lasten silmille vielä ymmärtää, mutta että joku epäilisi Holocaustin Pyhää lukua 6 miljoonaa..."

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    "Kuukauden sairain lärpäke", Kukunor ei "suvaitsevaisena" ottanut Holohoax-satiirisarjakuvaa myyntiin aikoinaan. Ah niin tyypillistä "suvaitsevaisuutta" taas. "Joku raja sentään, kyllä miesten ryppyreiän rynkytys lasten silmille vielä ymmärtää, mutta että joku epäilisi Holocaustin Pyhää lukua 6 miljoonaa..."

    sinä hourit?

    Kaikki turkulaiset tietävät Mäenpään "ansiot". Kundi on aikoja sitten saanut potkut eläinsuojeluvalvojan asemastaan, Turun eläinsuojeluyhdistyksessä säälittävästi roikkuu vielä mukana.

    Jokainen tulee autuaaksi uskollaan, sanotaan, mutta ei voi mitään sille, että aivan pahaa tekee se maaninen katse.... Uh.

    Puhumattakaan hänen järjestämästään "italialaisesta lakosta" jolla vaikeutettiin valtuuston työtä ja lisättiin veronmaksajien kustannuksia.

    Mutta niin kauan kun puskissa ja lähiöiden kaljabaareissa luuraa syrjäytyneitä, niin kauan mäenpäät ja halmeet porlskuttavat.

    Äänestä

Näkyy taas joku kansakunnallinen taho laittaneen sähköpostia jakoon http://kalevansoturi.squarespace.com/ .. sivuston kera ... Eikös siellä Turussakin ole Kalevansoturi?

Äänestä

koirista, tarkoitan "huumekoiria".

Kun hän oli lusimassa Turun vankilassa sakkojaan ja siellä järjestettiin ratsia huumeiden löytämiseksi niin huumekoira, joka nuuhki OM:n takalistoa niin sillä oli kylä kuono ja se oli OM:sta alentavaa häntä kohtaan.

Äänestä
  • Onhan kyseessä sentään luonnontuote?

    Äänestä

  • huumetta koirille ; )? kirjoitti:

    Onhan kyseessä sentään luonnontuote?

    sen hajun etsimiseen koulutetaan.
    Koira "pysäyttäisi2 silloin kaikki elävät oliot ja lajitoverimme.

    mutta OM oli lehtitietojen mukaan kovin närkästynyt, kun tuollainen tutkimus tehdään ja vielä eläinsuojeluvalvojalle.

    Sinäänsä olisi kiinnostavaa tietää mista lähteestä OM hankkii elantonsa?

    Tuskin hänen kompetenssilla dekkarin hommia tehdään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


filosofi kirjoitti:

Turkulainen valtuutettu Olavi Mäenpää tekee edelleenkin hyvää työtä eläinten hyväksi. Sain siitä omakohtaisen kokemuksen tällä viikolla. Kiitos Olavi - naapuriltani kanssa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu