Usa ja Somalia..

.. ovat ainoat maat, jotka eivät ole allekirjoittaneet YK:n lastenoikeussopimusta.
Siksi Usassa toimiin yksityisiä laitoksia, jotka voivat laillisesti kiduttaa, alistaa ja ohjelmoida lapsia mielensä mukaan, oikeuslaitoksen siihen mitekään puuttumatta.
Siitä tuli TV 3 kanavalta karmaiseva ohjelma, joka paljasti millainen turvaton kiduttajamaa Usa lastenkin kohdalla voi olla.
7339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Täytyy vain toivoa, että tuollaiset koettelemukset kärsineistä nuorista tulee edes jotenkin eheitä ihmisiä.

Siitä 16-vuotiaasta itsensä "koulutuslaitoksen" suihkuun hirttäneestä tytöstä tosin ei tule enää mitään.

Äänestä

Mietin tässä voitaisiinkohan me Suomessakin ostaa verorahoilla tämän firman palveluja...

Äänestä

Minne ovatkaan menneet, niin aina on ollut pakko keskittyä kidutus ja joukkomurhatouhuihin.

Äänestä

Eurostoliitossakin harjoitetaan lasten aivopesua. Hae netistä 'suvaitsevaisuuskasvatus'.

Äänestä

sun kannattais kysäistä näistä "yksityisistä laitoksista" josko voisivat tehdä sulle uudelleen ohjelmoinnin tai edes päivityksen.

Sun juttus kun ovat juuttuneet Neuvostoliiton aikaisiin juoksuhautoihin.
Ilmeisesti Sirola-opiston lakkauttamisen jälkeen kukaan ei enää päivitä kaltaisiasi vasemmmistohihhuleita.

Pyydä Kelasta korvauksia :)))

Äänestä
  • munansa nilelle?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ironmikes kirjoitti:

.. ovat ainoat maat, jotka eivät ole allekirjoittaneet YK:n lastenoikeussopimusta.
Siksi Usassa toimiin yksityisiä laitoksia, jotka voivat laillisesti kiduttaa, alistaa ja ohjelmoida lapsia mielensä mukaan, oikeuslaitoksen siihen mitekään puuttumatta.
Siitä tuli TV 3 kanavalta karmaiseva ohjelma, joka paljasti millainen turvaton kiduttajamaa Usa lastenkin kohdalla voi olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu