Hienoa, että homoparitkin tulevat lähitulevaisuudessa saamaan adoptio-oikeuden. Suurimpien (=vaikutusvaltaisimpien) puolueiden tuki on täkein. Se meillä näyttää jo olevan. Kun vielä KD on alkanut kiivaasti vastustaa (tätäkin) tasa-arvoa parantavaa pyrkimystä, uskon voiton olevan lähempänä kuin uskommekaan.
http://www.kristillisdemokraatit.fi/lehti/kd/uutiset.php?id=2585
http://www.kristillisdemokraatit.fi/lehti/kd/uutiset.php?id=2585
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos se minusta on kiinni, niistä lapsista tulee hyvin hätäisesti orpoja! Hintit takaisin kaappeihin jos elämä on kallis perk...!
tyyppejä vastaan, kuten sinä, meidän on taisteltava: ennen, nyt ja tulevaisuudessakin. Hyvää tulevaisuutta ajatellen lupaa kuitenkin yleinen tieteen kehittyminen, liberaalius ja erityisesti nuorten avoimuus. Kaikkein upeinta on nuorten heteromiesten positiivistunut asenne homoja kohtaan.
yök
Seta-Hölönen puoluetovereineen haluaa lisää kannattajia demeri-puolueelle.
Samalla se on kertonut suomalaisten suvaitsevaisuudesta: 12 vuotta presidenttinämme on tunnettu, hieno ihmisoikeuksien puolustaja.