Pääministerin Vanhasen tappiokierre jatkuu

8267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kokoomuksen EK ja myös puoluejohtaja Katainen kiitteli tehtyjä muutoksia.

Kokoomus kuitenkin vaikutti EK:n kautta asiaan siten ettei tämän parempaan ollut mahdollista päästä, kokoomus kuitenkin myi yrittäjien asian lähestyvien vaalien takia.

Tässä nähtiin juuri sitä madannäisyyttä mitä kokoomus edustaa.

Äänestä
  • Hallituksen lakiesityksen eduskunnalle annettavasta tekstistä vastaa yksinomaan hallitus, ei EK , EI SAK, ei- oppositiossa tällä hetkellä vielä oleva kokoomus.

    Äänestä

  • Oliko uutinen kirjoitti:

    Hallituksen lakiesityksen eduskunnalle annettavasta tekstistä vastaa yksinomaan hallitus, ei EK , EI SAK, ei- oppositiossa tällä hetkellä vielä oleva kokoomus.

    Kokoomusjohtoinen EK sai sellaisen lain pienyrittäjille kuin halusi.

    Kokoomus on juuri näin mätä ja kaksinaamainen kuin taas kerran nähtiin, petti yrittäjät kylmästi.

    Äänestä

Yrittäjien toimitusjohtaja suhtautuu heikkoonkin ratkaisuun maltillisesti.

Kokoomuslainen Järventaus antaa Keskustalle ja RKP:lle tunnustustakin pettymyksestään huolimatta.

EK.n toiminta sen sijaan häämmästyttää Järventausta.

Myös Akava oli vaatimassa esityksen hyväksymistä muuttamattomana.

Kovin "keskustalaisiksi" ei voi kumpaakaan järjestöä luonnehtia.

http://www.yrittajat.fi

Äänestä
  • demari politiikan töimittaja tytti sulander,ylen toimittajat ovat kaikki demareja,siellä pääsee jäsenkirjalla töihin.Politikoi YT laista

    Äänestä

  • toimittaja politikoi kirjoitti:

    demari politiikan töimittaja tytti sulander,ylen toimittajat ovat kaikki demareja,siellä pääsee jäsenkirjalla töihin.Politikoi YT laista

    kaikki kepulaisia,että se siitä!

    Äänestä

  • toimittajat kirjoitti:

    kaikki kepulaisia,että se siitä!

    kerrakseen. Ylessä ei ole kepulaisia koskaan nähtykään. Hah,hah..

    Äänestä

Pisteet vaan nousevat kokoomuksen hierarkiassa, mitä enemmän rötöksiä sitä paremmat etenemismahdollisuudet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sitä kölin alta vedätystä kirjoitti:

http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/taustat/id46573.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu