Mielestäni ainut nätti muija on tässä sarjassa tämä Hanna. Täytyy suoraan myöntää että kateeks käy tätä Ristoa, saamarin työnnettäs mullekkin tuommoinen nainen nenän eteen, vituttaa niin paljon ettei voi tuota sarjaa kattoo enempää kuin pari minuuttia kerrallaan. Nojuuh, ihan turhaa vaahtoomistahan tämä on, hyvän muijan löytyminen on vaan niin kiven alla.
Hitto, ei voi kattoo..
sinkkumies-30+
7116896
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 71
Vanhimmat
Että tuo Hanna on kyllä jotenkin varsin viehättävän näköinen ja jotenkin aika aidonoloinen ja fiksu tyttö. Tuommoinen kyllä kelpais.
Mielenkiintoista miten eri kuvan ihmisestä voi saada. Minusta Hanna on kaukana fiksusta saati aidosta! Niin epäaito nuoleskelija kuin vain voi ihminen olla!
Kyllä täällä cityssä näkee näitä epäaitoja naisia ihan TARPEEKSI! Viikonloppuna oli paras näky, kun näin tämmöisen tiukkapeppuisen blondin "nuoleskelemassa" itseään vaateliikkeen ikkunasta näkyvän oman kuvatuksen avulla, hyvä ettei se alkanut itseään tyydyttämään siinä, phuahah! :D
Keroo jo jotain tästä Hannasta, että on tämmöiseen ohjelmaan lähtenyt mukaan vaikkei olekkaan mikään maatalon emännän stereotyyppi (tasapaksuinen isotissinen tantta), kyllä ei citynaiset vaan moiseen "alentuis".
Olen itsekkin maalta lähtöisin ja ihan vituttaa, kun täällä kaupungissa ei törmää kunnon kauniiseen naiseen, joka olis silti tavallinen ja rehti. Ei mikään itseään nuoleva bimbo!
Onko nuoleskelu ja mielistely merkki aitoudesta?
Minun silmissä tämä Hanna ei nyt mielistele mitenkään, sehän nyt yritti ottaa vain selvää asioista kun ei varmaan ole maalla niin elännyt, ainaskin mitä näin kun sitä taikinaa vatvoivat siinä. Mutta kuten mainitsinkin, en ole niin seurannut tätä sarjaa, mitä sivusilmällä katellut välillä. Rupee vaan vituttaan kun tämä Risto näyttäs olevan ulkoisesti enemmän tämmöinen nössö tyyppi, kaikki saadaan valmiina, työkin peritään porukoilta ja vielä tuommoinen nainen passataan kultalautasella nenän eteen.
"Risto on niin miehekäs kun ajaa traktoria..."
"Riston vanhemmat on niin ihania ja aitoja..."
"Tämä on niin upea paikka..."
Jestas! Mitä muuta tuo on kuin mielistelyä?
Odotan innolla, että kuulemme miten Hannan käy, kun arki oikeasti painaa päälle: maataloustuet ja EU tuovat unettomat yöt, sateen tai kuivuus pilaavat sadon, Risto tulee sonnalta haisevissa haalareissa viereen tai kun anoppi antaa palautetta leivän muodosta ja mausta. Kuinka ihanaa sitten on...
Totta,vaikka Hanna on maalta kotoisin,niin se ei tarkoita,että hänen kotonaan olisi maata viljelty.Minna on mielestäni epäaito uhkea donna,jolla oikeasti ei ole mitään sanottavaa!Hannasta näkee,että hän ajattelee asioita.Ehkä Hannasta saa naaiivin kuvan,äänikin on kuin linnulla,mutta mitä sitten??Mitä sitä äänelleen voi,mieluummin minä ottaisin hennon äänen,kun tupakanpolttaman viskibasson,jota kuulemalla ei tiedä onko kyseessä mies vai nainen..
Tuskin tämän ohjelman aikana tulemme näkemään,menettääkö Hanna yöuniaan maatilan emäntänä,JOS Risto hänet valitsee.Varmasti Hannan kunto paremmin maatilalla kestäisi kuin Minnan.Sen verran sutjakassa kunnossa tämä Hanna-tyttö on.
Minun sisko on tämmöisen maalaisjussin kanssa kihloissa ja ovat olleet yhdessä jo 11 vuotta. Siskonikin on ulkoisesti juuri tämän Hannan kaltainen, ettei ehkä ihan uskois maalaisemännäksi, mutta hyvin näyttää menevän vaikka mies sisään tullessa haiskahtaakin sonnalle. Voihan se Hanna tarkoittaa noita asioita ihan aidostikkin, kyllä jos se ero tulee niin veikkaampa että syy on enempi Miehessä itessään ;)
Linnunviserrys ;D heh! Ehkä johtuu siitä että olen mies, mutta ei tuo Hannan ääni häiritse minua ollenkaan. Enemmän ottaa aivoon Linda Lamppeniuksen kikattava nauru.
Kylläpäs sä nyt vähän LIIAN läpinäkyvästi yrität puolustaa Hannaa. Taidat olla sukulaisia tai Hanna itse ;)
Kyllä meilläpäin on moni muukin ollut sitä mieltä, että ärsyttävä lässyttäjä on. Eihän sitä edes jaksa kuunnella! Pitäis edes joskus sen leipäläpensä kiinni tai sanois jotakin aitoa. Ei kaikki elämässä ole "niin ihanaa". Minna sen sijaan tajuaa olla oma itsensä.
En ole Hanna enkä edes sukulainen, olen mies Lahdesta. No mitä sen pitäisi sanoo, että ei perkule, kylläpä on ankee ja paska paikka, saamarin mihin ryhdyin, mutta leikki on kestettävä :D heh! Eihän sitä jos maalla ole aijemmin elännyt kunnolla, kaikki voi tuntua aluksi uudelle ja jännälle. Kummia päätelmiä, että heti olis mielistelyä. Siis miksi mielistellä että pääsee elämään semmoista elämää, josta ei tykkää?? Ei jymmärrä?
Voihan sitä pitää edes välillä suunsa kiinni. Äänessä muutenkin koko ajan, mitä olen katsonut.
"Siis miksi mielistellä että pääsee elämään semmoista elämää, josta ei tykkää?? Ei jymmärrä?"
Nyt putosin. Hanna mielistelee, vaikkei edes TYKKÄÄ ELÄÄ maalaiselämää????? Mitähän hemmettiä yrität sanoa. Vaikka tekopyhähän se nainen onkin, että...
Eiköhän pistetä keskustelut poikki, en ole niin tarkaan edes sarjaa seurannut, kuin vähän sivusilmällä, joten en tiedä tarkkaan kaikkien sanomisia. Mutta päällisin puolin mielikuva tästä Hannasta on mulla positiivinen, mitä olen sarjaa seurannut.
Jotenkin ärsyttävä piipertäjä. Äänikin kuin jollain linnulla. Minusta ei millään lailla aidon oloinen, vaan tekopyhä mielistelijä. Mielistelee joka välissä ja kaikkia niin että yöks!
Onhan se vähän kumma, ettei ole miestä löytänyt, jos olisi "niin hyvä tyyppi". Epäilen.
mielin kielin oloa. Toihan paistaa läpi tollanen mielistely. Kati on musta kaikista paras. Hauska ja oikeesti kiinnostunut Teemusta. Ovat kuin vakka jakansi.
Kameroillehan se Hanna siinä hehkutti eikä Ristolle tai juurikaan edes tämän äidille. Eli tuohon sopii huonosti motiiviksi vain nuoleskelu. Kyllä minä veikkaan, että se on ihan aidosti innoissaan tuosta seikkailusta ja kelpais kyllä minullekin :).
Katilla on varmaan todella pitkä matka emännäksi, mutta jos ovat Teemun kanssa suht samoilla leveleillä henkisesti niin parempi yrittää Katin kuin sen punapään kanssa.
Jos hehkutti kameroille, niin eiköhän hehkuttanut Ristollekin. Ja kyllä lässytystä on kuulunut silloinkin, kun ripa ja vanhukset on olleet paikalla kuvausryhmän lisäksi.
Kyllä tuon voi helposti toki nuoleskeluksikin tulkita mutta jotenkin vaan näkisin ettei ole. Pidän Hannan tavasta jutella ja kelailla noita asioita teeveen perusteella, jotenkin vaan fiksunoloinen tyttö, joita harvoin tulee vastaan. Tykkään. :P
Selvästi näkee että Hannaa vielä jonkun verran jännittää uudet olosuhteet ja ihmiset. Itsekin vähän ujona ihmisenä tiedän, että kun jännittää niin silloin ei varmaan kuulosta täysin luontevalta vaikka tosiaan tarkoittaa sitä mitä sanoo. Mutta jännittäminen on toisaalta sen merkki, että tuntee tilanteen ja ne toiset ihmiset tärkeiksi, ei sitä muuten jännittäisikään.
Miten ujous liittyy siihen, että ihminen mielistelee?
Itse kärsin valitettavasti pahan laatuisesta ujoudesta, mutta en ole koskaan erehtynyt nuoleskelemaan tai mielistelemään. Ujo ihminen harvoin saa sanaa suustaan. Hanna tuntuu saavan.
Ja ujo ihminen tuskin lähtisi tv-sarjaan mukaan.
Onko siellä tosiaan kuvausryhmäkin? Enpa olisi uskonut. Minä luulin, että ohjelmaa tehdään ihan luottamuksellisesti, niin että asianomaiset voivat rauhassa tutustua toisiinsa. Jos siellä on kuvausryhmä, niin onhan sitten myös ohjaaja ja varmasti jossain lymyää myös ohjelman käsikirjoittaja?
Kyllä ihminen voi olla ujo, vaikkei ole täysi tuppisuu. Itse olen taistellut ujoutta vastaan pakottamalla itseni ääneen tilanteissa, joissa olin aikaisemmin ääneti sivussa. Joskus se sujuu paremmin, joskus huonommin, ja silloin suu käy mutta sanottava ei varmasti ole kovin järkevän kuuloista, kun kaikki huomio menee jännittämiseen. Tulee vaan juuri tuollaisia tosi mukavaa- jne. fraaseja kun on niin jumissa. Mutta uskon että pikku hiljaa se helpottaa harjoituksen kautta.
Minä olen kanssa ujohko sisimmässäni, eikä päällepäin näy perinteisenä ujoutena, pikemminkin minua saatetaan luulla snobiksi. En tule helposti juttuun renoon oloisesti tuntemattomien kanssa, tosin en ole kyllä hiljainen nyssykkäkään. Kyllä sitä voi olla ujo vaikkei se päällepäin näkyisikään ujoutena.
Oikeasti ujo ei todellakaan menisi televisio-ohjelmaan. Se on satavarma. Jos on käynyt vielä armeijankin, mitä se kertoo ujoudesta?!
tarkoitettu viesti, ei hänelle, kelle osoitti..
kameralle tai Ristolle. Lässyttää kuitenkin :P
Jos tuo Riston Hanna sinua kiinnostaa,niin etsi hänet käsiisi ja tsekkaa mikä on tilanne tytöllä! Mistä sen tietää mikä tytön elämäntilanne on nykyään...
En aluksi ollut ollenkaan kiinnostunut koko sarjasta, kunnes näin tämän Hannan :) Jotenkin siinä vain joku meni suoraan tuonne ytimeen, kumma että tämmöinen tunne voi tulla vaikka näkee vain telekkarissa jonkun tytön, ei ikinä ole ennen tapahtunut :)
Mutta sehän on jo selvä, mikä se on tilanne. Loppuis ennemmin koko sarja. Vähiten haluaisin lukea itsestäni seiskasta, että kenenkäs kanssa Hanna nyt seukkailee. Hahah :D
että maajussien suhteista syntyy pysyviä tai ylipäätään, että suhteita syntyi lainkaan. Eiväthän osallistujat tunteneet toisiaan aikaisemmin. Ohjelma varmaan auttoi tutustumaan, toi yhteen, mutta eihän se ole ollenkaan varmaa tuliko heistä pareja. Hanna saattaa katsoa sarjaa yksin Vaasassa, ajattelepa sitä :)
Niin, näitä tosi-tv:tä katellessa tietysti tuntuu kuin tämä tapahtuis reaaliajassa, vaikkei näin olekkaan. Mutta eikös näiden henkilöiden tiedot ole salattuja etunimeä lukuunottamatta ja joku salassapitosopimus on varmaan allekirjoitettu. Että vähän vaikee tässä on mitään yhteyksiä ottaa. Tietty jos se Hanna nyt yksin näitä kattelee, niin ainahan voi minulle kirjoitella, [email protected] :)
oletko noin epätoivoinen?
Kyllä Hanna sulle nyt varmasti kirjoittaakin...
Kuule kyllä se viime jaksossa esittäyty (Hanna) Ripen vanhemmille ihan omalla sukunimellään. Etkös kuullu.
Pervo taidat olla.
Miksikähän tällä ihanalla Hannalla ei ole ketään miestä?
Muistaakseni itse jutteli jossain alkujaksoissa siihen tyyliin että hänellä on luja tahto ja hän haluaa että asiat tehdään hänen tavallaan.
Mä ainakin kavahdan hänenlaistaan.
Esittää jotain ihan muuta kuin mitä on. Sen vaistoaa heti. Jos olisi aito, olisi kyllä jo aikaa sitten rengastettu. Ei pitänyt edellisjaksossa, kun Risto opasti traktorilla-ajamista. Hän kuulemma ties itse paremmin. Eilen taas: "On niin ihana oppia uusia asioita" Justjust.
Veikkaan että on aika vaikea ihminen oikeasti.
En tiedä minkä ikäinen Hanna on tai onko sillä asian kannalta mitään merkitystä, mutta tuossa voi olla kyllä perää. Nimim. ikäviä muistoja yhdestä nätistä tytöstä, joka kyllä hehkutti ja oli välillä niin fiiliksissä uusista jutuista, mutta paremman tutustumisen jälkeen joka toisessa käänteessä joka kerta yhtä yllättäen aivan liian jääräpää.
Ehkä tuollainen ihmistyyppi on olemassa ja silti edelleen tutustuisin Hannaan koska tahansa. Ehkä hän hakee jotain uutta elämäänsä ja jos Ristolla ja anopilla on tarpeeksi särmää sanoa sopivasti vastaan eikä Hannan mielenkiinto lopahda, saadaan ylimääräiset kulmat hiottua häiritsemästä ja tarina päättyy onnellisesti. Voihan se renkaan puute johtua siitä, että on tympääntynyt siihen tyyliin, jolla Vaasassa eletään, eikä sieltä ole sattunut kohdalle toista samanlaista. Bättrefolket vs kaupunkilaiset vs pohjanmaan junkkarit, kyllä nyppisi minuakin.. vaikken siellä koskaan olekaan asunut, mutta nähnyt ja kuullut riittävästi ollakseni sitä mieltä, että Vaasassakin on tietyt erityispiirteet, joiden kanssa kaikki ihmiset eivät viihdy ja haluavat sieltä pois. Toki näitä eri piirteitä löytyy vähän joka kaupungista.
kyllä kyllästyy.. mutta on täällä hyviäkin puolia.
-Viserrys-
Tsori, mutta kuka on teille sanonut, ettei Hanna viihdy Vaasassa? Mistäs tiedätte, missä se asuu? Hehe!
Naiset oikein joukolla teilaavat Hannaa.Mistähän johtunee?Jos ovat itse happamia ja elämän kyynistämiä niin se ei tarkoita sitä,etteikö toisenlaisiakin ole.Näitä hapannaamoja vaan ärsyttää ihmiset,joista henkii valoisuutta elämää kohtaan ja uskoa hyvään. Tukehtukoot happamuuteensa!
Tottakai ollaan heti kateellisia. Mieskin pyysi vaihtamaan kanavaa, kun ei kestänyt kuunnella sitä lässynläätä. Kaikille tuli jotenkin vaivaantunut olo. Niin maireaa että...
Joku kysyi hänen ikäänsä, 28v. kun ohjelmaa tehtiin, varmaan nyt jo 29. Ei siis enää mikään "naivi tyttö".
Hanna on paras ohjelman naisista :) eli en siis ainakaan kuulu siihen kategoriaan, mihin niin monet muut naiset. Haukkuvat kai kateudesta Hannaa. Hanna on aidon oloinen, elämänmyönteinen ja lämmin ihminen. Ainakin, minkä kuvan tv:stä olen hänestä saanut. Ja hyvän valinnan on Hanna tehny, kun haki Riston morsiameks, niin mäkin olisin tehny. Risto on namu ;) toivon, että Risto valitsee Hannan.
Ps. on kuulemma nähty täällä vaasassa Risto ja Hanna kävelemässä käsi kädessä.....tiedä sitten onko totta.
Kyllä meillä mies oli se, jota ensimmäisenä alkoi Hanna ärsyttää. Minä sentään jaksoin katsoa ensimmäiset jaksot ennen kuin verenpaine alkoi nousta ;)
Nimenomaan tosi vaivaannuttavaa katsoa ja kuunnella sitä liehittelyä ja maireaa nuoleskelua, jota Hanna harrastaa. Miksi olisin kateellinen ihmiselle, joka käyttäytyy noin huonosti? Ja ei tosiaan uskoisi Hannaa lähes kolmekymppiseksi, vaikuttaa pikemminkin 19-v. tytönhuitukalta joka rakentelee pilvilinnoja tyttökirjoja lukemalla.
Susanna on ehdottomasti paras. Luonnollinen, kaunis ja pirteä tyttö, eikä mikään teennäinen mielistelijä.
Olen varma,että kyllä Hanna pelkällä ulkonäöllään aiheuttaa kateutta naissukupuolessa.Vaikka täällä sanotaankin kerta toisensa jälkeen, "En ole tippaakaan kateellinen, miehenikin sanoi..."
Se on vain fakta,että ulkoinen kauneus saa aina sapettamaan tiettyjä itsestään epävarmoja naisia,joille ei ehkä ole suotu ulkoista kauneutta. En itse ymmärrä,miten joku voi sanoa Minnan ulkonäköä luonnolliseksi?Kyllä Hanna on mielestäni hyvinkin luonnollinen ja meikitön!
Se on se ääni ja lässytys! Ei vaan voi mitään.
Se, että Hannan tyyli (=puhe ja käytös) ärsyttää onkin vain merkki siitä, että olemme kateellisia hänen ulkonäölleen? Ok, hienoa että joku kertoi tämän minullekin. Nyt tiedän, että täytyy alkaa pitämään itsestään epävarmana ja rumana.
Itse en ole koskaan pitänyt Hannaa rumana tai kadehdittavan kauniina, vaan tavallisena nättinä tyttönä (naisena en niinkään). Samalla tavalla ajattelen mm. Susannasta. En ole kokenut tarvetta kadehtia heitä, en myöskään haukkua ulkonäköä koska molemmat on luonnollisen kauniita ilman jumalatonta pakkelia. Käytös on Hannan tapauksessa se, mikä on alkanut ärsyttää. Susannan kohdalla näin ei esim. ole.
Nätti tyttö on, enkä kadehdi häntä.
Ärsyttää vaan kovasti tämä herranenkeli-tyyli.
Tunnen ihmistyypin, työpaikallani on just tällainen tapaus. Halaa, kehuu, ja on nauravainen, tosin vaan sen aikaa kuin on pakko.
Sen jälkeen alkaa helvetti. Narsisti.
Jos joku lankeaa tuohon, niin omapa on häpiänsä.
syy, miksi ärsyttää. Ohan muutkin kauniita naisia, eivät vaan lässytä ja inise...
Miunkin mielestäni Susanna on aidoin, iloisin ja nätein tytöistä. Ja hänethän valittiin Iltalehden äänestyksessäkin ylivoimaisesti halutuimmaksi "morsiameksi".
Muistakin naisista on helppo löytää hyviä puolia, esim. Anssin tytöissä on molemmissa yllättävän paljon särmää ja "munaa". Mutta Hanna ärsyttää minuakin.
Hanna on toki nätti, mutta käytös ja tyyli on häiritsevän lipevää. Niin kuin Hanna itse sanoi itsestään viime jaksossa "odottaa, että koko ajan kehuttaisiin".
Häiritsevän huomionkipeä ja epäaito. Taikinan teossa tunki koko ajan itseään esille, halusi päteä vaivaamalla yksin taikinan, vaikka Minna välillä tarjoutui auttamaan...
Huomasin aivan saman viimejaksossa. Hanna tunki kameran eteen koko ajan ja yritti rasittavasti päteä. Äänessä oli eniten ja pää vaan nyökkäili jatkuvasti Riston vanhemmille kun haki oikein hakemalla hyväksyntää.
Minna antoi mennä vaan mutkattomasti koko tilanteen, eikä fiksusti tehnyt itsestään niin suurta numeroa.
Viitaten keskustelun alkuun: Juuri se, ettei tee itsestään numeroa vaan hoitaa hommat ilman suurempaa showta kertoo ihmisen aitoudesta ja siitä että on sinut itsensä kanssa. Ei tarvitse esittää tai liioitella. Savossa on vanhastaan arvostettu työntekijää, ei tyhjänpuhujaa. Huulenheitto torilla on sitten eriasia.
Hanna on suloinen kuin enkeli.
Kiltti ja avoin. Luonnonkaunis. Muilla morsiammilla rumat värjäykset hiuksissa...
Toivotaan että tämä maajussi huomaa hänen ainutlaatuisuutensa.
hehhehe hahahahhhhaaa hohohhhhooh
Tikahdun!
En minäkään tykkää sen piipittävästä äänestä ja siitä mielistelevästä puhetyylistä. Pitäisi hälytyskellojen kilkata, jos jollain on noin kauhea miellyttämistarve! Ehkä se kielii epävarmuudesta? En piä Hannan ulkonäköäkään kauniina, mutta kai se on makuasia. Hän on ihan liian väritön ja tavallisen harmaa. En tiä miksi ihmeessä se vielä kiskoo tukkansa kaamean piikahuivin alle.
Kateuspuheet on täyttä p.askaa. Voin avoimesti myöntää, että Susannaa pidän kauniina! Siinä on iloinen, luonnollinen ja oikeesti herttainen nuori nainen, ei mielistele eikä nuole. Ja jos nyt sattuu kikattamaan, niin sekin tulee niin södesti, sydämmestä :)
Oot kyllä uskomattoman sinisilmäinen Sonjamiini! Vai "enkeli". Juupa juu ;)))))
Eiköhän tuo Sonjamiinin kirjoitus ollut vitsi... Olihan??
Kaunis, hoikka, pitkä, vaaleat arjalaiset piirteet ja todella naisellinen luonne tulee mieleen joku on sen salakuljettanut 40 luvulta jolloin naiset oli naisia....
Nyt osuit naulankantaa ;) Kaunotar jostain 1940 luvun mustavalkeesta elokuvasta :D
"vaaleat arjalaiset piirteet" kuulostaa jo tarpeeksi hirveältä, mutta 40-luvun romantisointi lisäksi???? Eiköhän aatu näyttänyt 40-luvulla arjalaiset piirteensä... huh huh mitä jengiä.
aiheesta tänään kirjoittanut, (puolustellut). Taidat olla joku nettinössö :D Naiseksi kyl veikkaan ;)
kaikista naisista. Hyvä pari tulisi Harrin kanssa. Eikä Mirakaan hopealle jää.
Yksi lisää, mitäs sulle kuuluu :D phuahah! Ja heti ollaan nössö ja höperö kun ei ole mielipide massojen mukanen :)
Ota nyt jo yhteys siihen ihme piipittäjääs. ole mies äläkä vongu TURHIA tällä palstalla!
Harmaavarpunen se minusta on. Kadulla ei ainakaan mun pää kyllä kääntyisi perään.
Pitää olla puskuria kumpaankin suuntaan, lantio kapea ja pituutta 180cm, ei langanlaiha mutta sellanen sopiva ja tietenkin tummatukka, ruskehtava iho.
Nää 40 luvun impi jutut on parasta mitä tältä keskustelu osiolta on saanut lukea. Siis pitää joillakin olla maku...
Minustakin oli ehkä hauskin ja osuvin kommentti ;)
Ei riitä pelkkä ulkonäkö. Haihattelija ja kirjakieltä puhuva runoileva hienostelija. "Hitsin hitsi, minä tässä vähän ajattelin tehdä myöskin ruisleipää, jota niin herttainen anoppikin tekee varmasti ihan sydänverellä". Hän on aivan sydäntäsärkevän ihana anoppi"... plaaplaaplaa :D
Kaunis nainen ... selkeesti ohjelman kaunein ja herttaisin ihminen.
Eikös se Vaasasta ole? Jos ruotsi on sen ykköskieli? Mielistely voi mennä myös jännittämisen piikkiin kameroiden edessä. Ehkä tuollainen vaikuttaa epäaidolta, mutta en usko kuitenkaan olevan 'laskelmoiva teeskentelijä'. Nehän ne aidoimmilta usein vaikuttaa...
vitsin vetäsit heh hee...
Tuskin on "aito" vaasalainen. Jostain maalaiskunnasta tullut.
Oikea veto. Tämä impi on maaseudulta.