Paljon naisia

En tiedä, ovatko muut lukijat havainneet, mutta palstalle on ilmaantunut melkoinen joukko "autoilevia leidejä".

Idea siinä näyttää olevan se, että kun on tarkoitus kysyä ns. helppoja kysymyksiä tai "tyhmiä kysymyksiä", niin allekirjoitukseksi laitetaan "marjatta" tms. Tämä näyttäisi tapahtuvan siksi, että vältetään kaikkien palstan näsäviisaisden vinoilut.

Punaniskaisimmankin reiskan sisältä löytyy ritari, kun mersun takapuslien uusimisesta ja nelipyöräsuuntauksesta kyselee "kurvaileva kaija" eikä "jussi vaan".

Tyhmiä kysymyksiähän ei ole, on vaan tyhmiä vastauksia. Ja tällä suoli24:n autoilupalstalla niitä on kymmenkertainen määrä verrattuna yhtään mihinkään palstaan missään muualla.


Miss Eq

:)

10

902

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on....

      Minäkin tuota joskus kävin kommentoimassa. Alkoi ärsyttää, kun juuri ne tyhmät kysymykset oli verhoiltu nimimerkkien taakse: mitä tollompi viesti, sen varmemmin asialla oli "Niina19" tai "AvutonNainen". Reiskojahan ne yleensä ovat, ei vain kantti kestä omaa kysymystä.

    • Vaiko mikä

      Katsoin muutama sata viimeistä kysymystä. Kolmessa oli naiseen viittaava nimimerkki.

      Jos tuo nyt sinusta tuntuu paljolta, lienee aika tulla kaapista ulos ihan rehellisesti.

    • The Rat

      Jos tyhmiä kysymyksiä ei ole, millaisia kysymyksiä tyhmät ihmiset esittävät? Vai viisastuvatko ne juuri ajoissa kysyäkseen?

      Ja jos edelläoleva oli tyhmä kysymys... :D

    • Yli 50 %

      Yli 50 % suomalaisista on naisia, joten kai meitä muutama prosentti eksyy tänne. Ja voin vielä kertoa sinulle yhden asian, joka ehkä yllättää ja järkyttääkin, mutta sinuin on jo korkea aika saada tietä...

      Kaikki naiset eivät viittaa nimimerkissään tai kirjoituksensa alussa sukupuoleensa. Ajattele: nimimerkkien "auton tarpeessa, yksi osaava, Mie vuan, Asiantuntija, Epätietoinen Etelä-Suomesta, BMW-power, 5 minuuttia, Mattila, Käki Äimänen, Premium, kysymys, onks tietoo, 535, talviautoilija, Tojo-pelle, vierailija, hyvin pyyhkii, Tiirikka, Foorti, Nimetön jne. takana voikin olla nainen! Hurrjaa, eikö totta?

    • selän taa

      Näinhän se on aina ollut ja tulee varmaankin olemaan. Ratkaisukeskeinen mies ei siedä epävarmuutta eikä voi tunnustaa avuttomuuttaan. Tosipaikan tullen mies piiloutuu naisen (äitinsä) selän taa.

    • Autoton nainen

      Minä kävin täällä palstalla kyselemässä auton hankinnan kustannuksista ja olen ihan oikeasti nainen, joka ei paljon autoista tiedä. Hyvä palsta, sain hyviä neuvoja nopeasti.

    • liikenne?

      Emmeköhän kaikki mahdu kysymysien kansa liikenteeseen. Ja mielestäni on mukavaa, kun foorumi, josta voi saada käytännön kysymyksiin käytännön vastauksia, oli sitten mies tai nainen.

    • taikauskoa

      on näillä palstoilla niin että itkettää.Niin kysyjillä kuin vastaajilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3315
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3127
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2508
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      2435
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1933
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1830
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1626
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1435
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1300
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1169
    Aihe